R e k l a m a

Komisja finansów pozytywnie o projekcie budżetu Bochni na 2022 r.

-

Radni komisji rozwoju gospodarczego, budżetu i finansów pozytywnie zaopiniowali projekt przyszłorocznego budżetu Bochni. Głosowanie uchwały zaplanowano na wtorek.

Przed głosowaniem uchwały budżetowej radni informowani są m.in. o stanowisku komisji finansów, która jest wiodącą w tym temacie. Radni tego gremium wypracowali swoje stanowisko na ostatnim posiedzeniu, które odbyło się w czwartek.

Dyskusja przed głosowaniem ograniczyła się w zasadzie do wyjaśnień skarbnik miasta i krótkiego wprowadzenia od przewodniczącego komisji.

Na temat projektu budżetu w pewnym sensie już rozmawialiśmy na poprzedniej komisji – zwrócił uwagę radny Jan Balicki, przewodniczący komisji rozwoju gospodarczego, budżetu i finansów. Naszą relację ze wspomnianego spotkania można przeczytać TUTAJ.

Do radnych trafiła autopoprawka burmistrza, która zawiera kilka zmian, przede wszystkim w wydatkach majątkowych. O szczegółach dotyczących autopoprawki mówiła skarbnik Ewa Dudek.

Zwiększamy dochody, jak również wydatki jeżeli chodzi o drogi publiczne powiatowe w związku z planowanym przejęciem realizacji utrzymania dróg powiatowych na terenie miasta. Kolejną rzeczą jest gospodarka komunalna i ochrona środowiska. Zostały podniesione opłaty za odbiór śmieci, stąd zwiększamy dochody, jak również wydatki w zakresie gospodarki śmieciowej. Otrzymaliśmy również od powiatu większą dotację dla biblioteki – powiedziała skarbnik Ewa Dudek.

Wyjaśniła również, że dokonano przesunięć w zakresie wydatków majątkowych. Wśród zmian jest m.in. zmniejszenie wkładu własnego na przebudowę układu komunikacyjnego ul. Partyzantów o 300 tys. zł (wkład własny miał być na poziomie 10 proc., ale okazało się, że wyniesie tylko 5 proc.), zmniejszenie środków na przebudowę ul. Kościuszki o 100 tys. zł (prawdopodobnie będzie to zadanie 3-letnie, a nie 2-letnie), a także dodanie 400 tys. zł na pomnik przedstawiający legendę o pierścieniu św. Kingi (szczegółowo o tym pomyśle pisaliśmy TUTAJ).

Wynik głosowania:

za (4): Edward Dźwigaj, Bogdan Kosturkiewicz, Kinga Przyborowska, Krzysztof Sroka;
wstrzymał się (1): Jan Balicki.

Czytaj również:
– Projekt budżetu Bochni na 2022 rok. Na inwestycje ponad 16 mln zł
Wniosek o parking na osiedlu Niepodległości odrzucony

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc