Powiat Bocheński. Ponad 4,7 mln zł dotacji na modernizację dróg

-

Powiat Bocheński otrzyma dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych na łączną kwotę ponad 4,7 mln zł na modernizację dróg w Drwini oraz w Łąkcie Górnej, Łąkcie Dolnej, Kierlikówce i Tarnawie.

Do dofinansowania w 2019 r. w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na liście podstawowej znalazły się 2 wnioski złożone przez Powiat Bocheński. Na liście 21 projektów, wnioski Powiatu Bocheńskiego znalazły się na 8 i 11 miejscu.

Pierwsza inwestycja

Pierwszy wniosek dotyczy rozbudowy drogi powiatowej w Drwini. Modernizacja drogi rozpocznie się za mostem na rzece Drwinka, a zakończy w miejscu, w którym rozpoczęto realizację I etapu rozbudowy drogi wykonanej w 2013 roku.

Dzięki pozyskanym środkom poprawi się przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańców i użytkowników tej drogi, ale również poprawie ulegnie połączenie z regionalną i krajową siecią dróg. Ponadto nastąpi dostosowanie dróg do obecnego i planowanego w najbliższej przyszłości poziomu obciążenia trasy przez transport drogowy. Droga zostanie poszerzona do szerokości 5,5 m, powstanie chodnik, pobocza zostaną utwardzone. Przebudowane zostaną także skrzyżowania drogi powiatowej z drogami gminnymi.

Całkowita wartość zadania to prawie 4,5 mln zł, z czego połowa to dofinansowanie, natomiast pozostałe środki zostaną pokryte z budżetu powiatu bocheńskiego.

Druga inwestycja

Rozbudowa drogi powiatowej w Łąkcie Górnej, Łąkcie Dolnej i Kierlikówce oraz w Tarnawie wraz z rozbudową skrzyżowania z drogą powiatową to drugi wniosek, który otrzymał dofinansowanie w wysokości prawie 2,5 mln zł, a całość zadania to prawie 5 mln zł.

Zakres wniosku dotyczy rozbudowy drogi powiatowej Łąkta Górna – Łapanów, która ze względu na liczne firmy, szkoły, siedziby straży pożarnych stanowi ważny szlak komunikacyjny między gminami: Łapanów, Trzciana i Żegocina – wyjaśnia Adam Korta, starosta bocheński.

Inwestycja zostanie podzielona na odcinki. W zakresie pierwszego odcinka planuje się budowę chodnika, przebudowę drogi i utwardzenie poboczy. W przypadku drugiego odcinka, powstaną chodniki, perony przystankowe, zatoki autobusowe, przejścia dla pieszych, przebudowie ulegnie droga oraz pobocza i skrzyżowanie drogi powiatowej z drogami gminnymi. W trzecim odcinku planuje się budowę chodników, drogi powiatowej, powstanie zatoka autobusowa, wyniesione przejście dla pieszych, progi zwalniające. Przebudowane zostaną klasyczne skrzyżowania dróg powiatowych na skrzyżowanie typu rondo.

Obie inwestycje zakończą się do listopada 2019 r.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Drwinia. 300 tys. zł na walkę z komarami. Będą opryski z powietrza?

Plaga komarów w gminie Drwinia na północy powiatu bocheńskiego jest na tyle uciążliwa dla mieszkańców, że samorząd chce zabrać się za walkę...

Bochnia. IV Międzyszkolny Turniej Szaradziarski

14 czerwca 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbył się IV Międzyszkolny Turniej Szaradziarski o Puchar Burmistrza Miasta Bochnia. Do...

Rząd wesprze samorządy borykające się z plagą komarów po majowych podtopieniach

Gminy, które ucierpiały podczas majowych podtopień, otrzymają kolejne wsparcie ze strony rządu. Pomoc będzie dotyczyła tych jednostek samorządu z Małopolski, Podkarpacia...

Bochnia-Brzesko. Pieniądze dla jednostek OSP. Przekazano promesy

Już niebawem rozpoczną się prace modernizacyjne w kilku remizach OSP na terenie powiatów bocheńskiego i brzeskiego. W piątek Marta Malec-Lech z zarządu województwa...

Bochnia-Brzesko. Zmiany proboszczów w parafiach regionu

Biskup tarnowski Andrzej Jeż wręczył nominacje 21 nowym księżom proboszczom w diecezji tarnowskiej. Zmiany dotyczą m.in. 4 parafii na terenie powiatu bocheńskiego.

CO? GDZIE? KIEDY?

czerwiec, 2019

15cze(cze 15)13:0016(cze 16)15:00XXII Międzynarodowy Turniej Judo w Kopalni Soli Bochnia

16cze12:0014:00Mirosław Orzechowski „Bochnia - portret miasta”

16cze16:0018:00Gra terenowa i akcja wymiany książek

Więcej wydarzeń
18,681FaniLubię
606ObserwującyObserwuj
X