1. liga koszykówki. Porażka z Wisłą Kraków – ZDJĘCIA

-

Nowy rok zespół Contimax MOSiR Bochnia rozpoczął od porażki na własnym parkiecie z Wisłą Kraków. Wyrównany mecz rozstrzygnął się dopiero w ostatniej minucie. Wiślaczkom pomogła budząca wiele emocji na trybunach decyzja sędziego, ale należy obiektywnie przyznać, że w końcówce koszykarki z Krakowa zachowały znacznie więcej zimnej krwi.

W ostatnią minutę spotkania bochnianki weszły przegrywając 1 punktem 59:60, ale po dwóch rzutach osobistych Magdaleny Szkop, to one prowadziły jednym oczkiem. Trener przyjezdnych wziął czas, a jego zawodniczki skutecznie rozegrały następną akcję (spod kosza trafiła M. Stasiuk) i ponownie wyszły na 1-punktowe prowadzenie.

Do końca meczu pozostało 38 sekund i wtedy przy wyprowadzaniu piłki bochnianki zaliczyły fatalną stratę. Wielu kibiców było przekonanych, że sędziowie powinni odgwizdać faul zawodniczki Wisły, ale ci bez wahania wskazywali na aut dla przyjezdnych. A tak wyglądała ta sytuacja:

Wisła Kraków skorzystała z prezentu w najlepszy możliwy sposób: zawodniczki rozgrywały maksymalnie długo piłkę (miały na to 14 sekund), by równo z syreną trafić „trójkę”.

Bochnianki miały jeszcze jedno posiadanie, ale nie zdołały już zdobyć punktów, ostatecznie przegrywając 61:65.

Contimax MOSiR Bochnia – Wisła Can-Pack Kraków 61:65 (19:13, 12:22, 11:10, 19:20)

Punkty dla Bochni: Szkop 21, Krawiec 17, Plucińska 9, Malinowska 6, Mazur 3, Zając 2, Rak 2, Fortuna 1.
Punkty dla Krakowa: Stasiuk 17, Bacik 13, Rogalska 11, Mazur 9, Bukowczan 8, Piwkowska 4, Wilk 3.