Szpital w Brzesku: Wzrost liczby testowanych osób

-

Brzeski szpital poinformował, że w związku ze wzrostem liczby zgłaszających się po wymaz osób, oczekiwanie na wyniki badań PCR w kierunku Sars-CoV-2 może się wydłużyć. Przypomniano też, że dziennie w tym punkcie może być wykonanych maksymalnie 120 badań PCR.

„W związku ze wzrostem liczby osób zgłaszających się do Mobilnego Punktu Pobrań oraz z ograniczoną przepustowością Laboratorium Mikrobiologii, informujemy, że dzienny limit wykonywanych badań PCR w kierunku Sars-CoV-2 w SPZOZ w Brzesku wynosi 120. W związku z tym, czas oczekiwania na wynik badania PCR może ulec wydłużeniu od 48 do 72 godzin, o czym pacjent będzie informowany przed pobraniem wymazu.”

Jak dodano, „testy antygenowe są wykonywane na bieżąco„. – Jednocześnie Laboratorium dołoży wszelkich starań, aby wszystkie wyniki wydawane były w możliwie jak najkrótszym czasie – podkreślono.

„Pacjenci komercyjni przed wykonaniem wymazu muszą okazać potwierdzenie wniesionej opłaty – przelewu krajowego na konto szpitala. Od dnia 24.01.2022 r., tj. poniedziałek wpłaty gotówkowe za badania w kierunku Sars-CoV-2 w szpitalu nie będą przyjmowane do odwołania!” – czytamy w komunikacie.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2023