Pomoc dla Ukrainy. Będzie zbiórka darów na Rynku w Bochni

-

W obliczu narastającego konfliktu zbrojnego na Ukrainie, członkowie bocheńskiej Platformy Obywatelskiej RP organizują pomoc ofiarom rosyjskiej agresji. W najbliższą środę i czwartek (2-3 marca) w godz. od 12:00 do 19:00 na płycie bocheńskiego Rynku ustawiony będzie namiot, w którym przyjmowane będą dary.

Obecnie potrzebne są następujące rzeczy:

  • bandaże, opatrunki homeostatyczne, żele na oparzenia, płyny dezynfekcyjne (jodyna, octenisept, woda utleniona), płyny do odkażania, zestawy plastrów, chusty opatrunkowe, opatrunki gazowe jałowe, opaski uciskowe do tamowania krwi, chusteczki do odkażania ran nasączone amoniakiem;
  • leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe dla dorosłych i dzieci;
  • koce ratunkowe termiczne (folia życia NCR);
  • koce, śpiwory, ręczniki itp.;
  • środki sanitarne (mydła, szampony, pasty do zębów, pampersy, podpaski, chusteczki pielęgnacyjne).

Zebrany asortyment zostanie przekazany Stowarzyszeniu Przyjaciół Szkoły Podstawowej Nr 1 w Bochni „Jachowicz – tradycja i kultura”, które w obecnej sytuacji zajmuje się pomocą humanitarną dla Ukrainy.

Apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli o włączenie się w pomoc naszym sąsiadom, którzy znaleźli się w dramatycznej sytuacji i z heroizmem godnym naśladowania walczą o wolność swojej ojczyzny – przekazał Krzysztof Nowak, przewodniczący Platformy Obywatelskiej RP w powiecie bocheńskim.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

marzec, 2023