Bochnia. Zebrano ponad 17 ton „makulatury na misje” – ZDJĘCIA

-

W sobotę 26 marca rozpoczęto dziewiąty rok akcji „Makulatura na misje”, zbiórką przy kościele św. Pawła Ap. w Bochni.  Cała akcja jak zwykle cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem i zakończyła się wspaniałym wynikiem.

– Do kontenerów zebraliśmy 17 760 kg zużytego papieru i tektury. Natomiast bezpośrednio do bazy EKOM BUDU osoby indywidualne i instytucje przekazywały makulaturę w ilości 7 400 kg. Łącznie zebraliśmy 25 160 kg. Sześć osób przekazało ofiary pieniężne. – relacjonuje Maria Ślusarz ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich DT, działającego przy Parafii św. Pawła Ap. w Bochni. – Tak, więc na wyposażenie następnych sal szkolnych i przedszkolnych w Centrum Dziecka „Cite de vie – Mere Josepha w Yaounde – stolicy Kamerunu, przekazaliśmy 13 484 zł. 

Przy sprawnym odbiorze makulatury i umieszczaniu jej w kontenerach bardzo ofiarnie pracowali dorośli, młodzież i dzieci z parafii św. Pawła Ap.

Akcja „Makulatura na misje” ma również wymiar wychowawczy, gdyż  włączają się  do niej zawsze przedszkola, szkoły i placówki oświatowe. I tym razem nie zawiodły: Ochronka Sióstr Służebniczek w Bochni, Miejskie Przedszkole „Górniczy Kącik nr 3 w Bochni, Publiczne Przedszkole Parafialne pw. Błogosławionej Karoliny Kózka w Mokrzyskach, Przedszkole Samorządowe im. Św. Mikołaja w Rajbrocie, Szkoła Podstawowa Nr 7 w Bochni, Szkoła Podstawowa w Dąbrówce, Liceum Ogólnokształcące w Brzesku, Miejski Dom Kultury w Bochni. Do akcji włączyły się również: Parafia p.w. Matki Boskiej Fatimskiej w Kobylu, Urząd Gminy w Lipnicy Murowanej, Rejonowe Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Bochni, Sport-Relax – Sklep Sportowy w Bochni, Studio K w Łapczycy, Galeria Rondo, Kopalnia Soli w Bochni, Marex Firma Handlowa Hurtownia, Keijsers Interior Projects w Bochni, Artsklep.com w Bochni, Auto Oaza w Lipnicy Dolnej, Gospodarstwo Ogrodnicze Kłósek Tomasz w Bochni.

– Zawsze wspierają nas bocheńskie sklepy, instytucje i portale internetowe, które bezinteresownie umieszczają plakaty i informacje o Akcji „Makulatura na misje”, za co szczególnie serdecznie im dziękujemy. Słowa wdzięczności kierujemy też osób, które bezinteresownie służą swoim transportem i pomagają osobom bez samochodów dostarczyć makulaturę na miejsce zbiórki – dodaje Maria Ślusarz.

Następna zbiórka makulatury planowana jest 28 maja 2022 r. przy parafii św. Jana Nepomucena.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

październik, 2022

X