R e k l a m a

Bochnia: „Gdzie jest ten Internet? Cyfrowa aktywizacja seniorów”

-

Małopolska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Krakowie oraz 6-25 Hufiec Pracy w Bochni realizują drugą edycję projektu „Gdzie jest ten Internet? Cyfrowa aktywizacja seniorów” finansowany ze środków unijnych w ramach Europejskiego Korpusu Solidarności.

Grupa Inicjatywna projektu składa się z młodzieży uczęszczającej do Zespołu Szkół nr 3 w Bochni i należącej do Hufca Pracy w Bochni. W ramach realizacji projektu prowadzi zajęcia komputerowe z bocheńskimi seniorami.

Projekt pozwoli seniorom na zapoznanie się z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi obsługi komputera, a także na nawiązanie nowych znajomości i aktywne uczestnictwo w życiu społecznym. Ważnym aspektem projektu jest działalność profilaktyczna. Poruszone zostaną tematy dotyczące bezpieczeństwa w sieci, ochrony przez wyłudzaniem danych, cyberprzestępczością i oszustami.

Zajęcia odbywają się w sali komputerowej Niepublicznego Centrum Kształcenia ul. Pod Lipką 5 oraz w siedzibie Hufca Pracy. Pozwalają miło spędzić czas w gronie osób, które chcą dowiedzieć się czegoś nowego.

Projekt potrwa do 30 czerwca. Za seniorami już kilka spotkań, podczas których uczyli się podstawowej obsługi komputera, zakupów w Internecie oraz planowania podróży.

Spotkania cieszą się dużym zainteresowaniem. Ustalono ramowy plan zajęć oraz zaproponowano dodatkowe tematy. Oprócz nauki planowane są spotkania integracyjne w kawiarni oraz wyjazd do teatru.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia