R e k l a m a

Bochnia. Licealiści uczą dzieci podstaw udzielania pierwszej pomocy

-

Grupa uczniów bocheńskiego I LO w ramach autorskiego projektu „Our Safety” (Nasze Bezpieczeństwo) prowadzi prelekcje w podstawówkach i przedszkolach ucząc podstaw udzielania pierwszej pomocy. Wiedzę potrzebną do przeprowadzania zajęć czerpią z własnych umiejętności i doświadczeń, gdyż Asia, Ola oraz Jasiek są ratownikami WOPR, a Agata jest harcerką w stopniu samarytanki.

Licealiści do tej pory odwiedzili Szkołę Podstawową nr 2 w Bochni, Szkołę Podstawową w Nowym Wiśniczu i w Marszowicach oraz Przedszkole Nr 5 w Bochni. Na prelekcjach tłumaczą dzieciom jak postępować w przypadku burz, upalnych dni, przegrzania czy zgubienia się w górach. Jak prawidłowo pomóc komuś w wypadku omdlenia, jak ułożyć kogoś w pozycji bocznej bezpiecznej oraz jak przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową.

Słuchacze poznają także sprzęty ratownicze przydatne ratownikom do ratowania ludzkiego życia. Na koniec zajęć każdy biorący udział w zajęciach dostaje ulotkę, na której znajdują się informacje o pierwszej pomocy. Do tej pory na takich prelekcjach przeszkolili już 400 osób.

Oprócz zajęć w realu, grupa działa także w internetowych mediach społecznościowych – na Instagramie, Facebooku oraz TikToku. Ich projekt jest częścią ogólnopolskiej olimpiady “Zwolnieni z Teorii” skierowanej do studentów i licealistów, którzy realizują własne projekty społeczne czy inicjatywy, zmieniające otoczenie na lepsze.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia