R e k l a m a

Burmistrz w rocznicę Katynia o wojnie na Ukrainie: „Szalony morderca Putin” – LIST

-

Wzorem ubiegłego roku burmistrz Stefan Kolawiński w Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej skierował do mieszkańców miasta list. Przypominając tragedię Polaków, nawiązuje do obecnych wojennych wydarzeń w sąsiedniej Ukrainie.

Stefan Kolawiński przypomina, że wielokrotnie publicznie napiętnował działania Rosji. – Czasem było to dla niektórych przedmiotem kpin i zarzutów, jak widać dzisiaj niesłusznych i nietrafionych… – wskazuje (zobacz: Obchody rocznicy zbrodni katyńskiej. Burmistrz Bochni krytykuje Rosję: „Nienawidzę kłamstwa”).

W tej chwili bestialstwo Rosjan w Ukrainie sięga zenitu!(…) Nikt nie jest w stanie przewidzieć czego jeszcze może dokonać szalony morderca Putin (…). Na szczęście Polska jest członkiem NATO, a wojska tego sojuszu są w naszym kraju obecne – podkreślił Stefan Kolawiński.

Burmistrz zaznaczył także, że jest „dumny z postawy mieszkańców Bochni”, którzy ukraińskich uchodźców przyjmują w swoich domach jak rodzinę.

Pełna treść listu do mieszkańców – poniżej.


Szanowni Państwo,

Katyń… Po raz kolejny Katyń… Obchodzimy dziś rocznicę ludobójstwa, rocznicę zamordowania przede wszystkim naszych elit wojskowych, ale i policjantów, urzędników. 

Dzisiejszy czas jest jednak w nieporównanie większym stopniu czasem szczególnym. Wojna i bestialstwo Rosjan w Ukrainie, sprzeczne ustalenia dotyczące katastrofy smoleńskiej, gdzie również zginęła nasza elita, tym razem polityczna. Niejednokrotnie wskazywałem podczas refleksji nad tymi tragediami, na kruchość pokoju w tej części Europy, na kruchość pokoju w ogóle. Napiętnowałem działania Rosji w Gruzji, na Krymie, w Doniecku i Donbasie. Cieszyłem się z dozbrajania naszej armii, umieszczenia wojsk amerykańskich w Polsce, tworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej. Czasem było to dla niektórych przedmiotem kpin i zarzutów, jak widać dzisiaj niesłusznych i nietrafionych… 

Czy wiedząc o tym, że u steru władzy w Rosji, władzy prawie absolutnej, jest bezwzględny pułkownik KGB, tęskniący za Związkiem Radzieckim, mogliśmy być spokojni? Czy znając zakłamanie wyryte na tablicach w Katyniu, wyłączające rolę sowietów z zamordowania ponad 20 tysięcy Polaków, mogliśmy się z tym zgadzać? 

W tej chwili bestialstwo Rosjan w Ukrainie sięga zenitu! Mordowani cywile, używanie zakazanych pocisków i być może broni gazowej powinno nas zmusić do jak najszybszej i jak najmocniejszej reakcji! Nikt nie jest w stanie przewidzieć czego jeszcze może dokonać szalony morderca Putin, który pozwala a najprawdopodobniej każe stosować takie metody zagłady. Na szczęście Polska jest członkiem NATO, a wojska tego sojuszu są w naszym kraju obecne.

Na szczęście też konflikt w Ukrainie wykazuje słabość rosyjskiej armii i jej bardzo niskie morale. Jestem w tej chwili dumny z naszego Prezydenta, Premiera, Rządu. Jestem w tej chwili jeszcze więcej dumny z postawy moich rodaków, z postawy mieszkańców Bochni. Dzięki Wam setki osób zostało przyjętych jak rodzina w Waszych domach. Dzięki Wam, mają stworzone warunki do normalnego życia. 

Oddając dziś hołd pomordowanym w Katyniu, oddaję też hołd tym którzy zginęli w samolocie TU-154. Modlę się za tych, którzy zginęli w Ukrainie, którzy walczą o swoją niepodległość. Modlę się także o opamiętanie niektórych przywódców krajów Europy, dla których doraźne interesy i zapewnienie sobie jak najwyższego komfortu życia, są ważniejsze od tego, że giną tysiące Ukraińców, mordowanych i zamęczanych w okrutny sposób. 

Niech pokój zapanuje na świecie, a na bezwzględnego agresora przyjdzie opamiętanie. Lecz jeżeli to nie nastąpi, również my i cała Europa musimy być gotowi na walkę ze złem. Na obronę naszej Ojczyzny.

Burmistrz Miasta Bochnia
Stefan Kolawiński

Zobacz też: Bochnia. Złożono kwiaty przed Pomnikiem Zbrodni Katyńskiej – ZDJĘCIA

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc