R e k l a m a

Skała zamiast informacyjnego słupka przy Bazylice św. Mikołaja?

-

Radny Marek Bryg zaproponował wymianę informacyjnego słupka zlokalizowanego na łączniku przed Bazyliką św. Mikołaja w Bochni na skałę imitującą kruch solny. Propozycja ma związek z kilkakrotnym uszkodzeniem obiektu przez kierowców, którzy skręcając w łącznik „ścinają” zakręt wjeżdżając na chodnik.

Temat poruszono we wtorek podczas posiedzenia komisji rewizyjnej.

Kilkakrotnie zniszczony słupek przy bazylice, wiadomo, o którym mowa, kwadratowy tzw. drogowskaz. Czy pan naczelnik myślał albo proponował panu burmistrzowi jakieś rozwiązanie, żeby ten słupek uchronić przed następnym tzw. ścięciem? Czy może postawić taki kruch solny (skałę imitującą sól – przyp. red.), niekoniecznie z ławką, ale sam kruch solny? Kierowcy będą wtedy uważać – zapytał radny Marek Bryg.

Myśleliśmy o tym, żeby ten znak w jakiś sposób zabezpieczyć. Natomiast ciężko znaleźć takie rozwiązanie, które pozwoli na to, żeby jednak kierowcy uważali na drodze i patrzyli „z czego żyją” – odpowiedział Rafał Nosek, naczelnik wydziału inwestycji, rewitalizacji miasta i funduszy zewnętrznych.

Trudno za każdym razem ponosić koszty naprawy jako miasto – zwrócił uwagę Marek Bryg.

Pytanie: co postawić? Jeśli postawimy jakieś słupki to też zostaną zniszczone – stwierdził Rafał Nosek.

Gdyby stanął tam kruch solny to podejrzewam, że nie byłby zniszczony, a nawet jeśli trochę odleciałoby kamienia to wiele by się nie stało. Bocheńskie Zakłady Usług Komunalnych zamiatałyby resztę kamienia, który by się tam obsypał – kontynuował radny Marek Bryg.

Nie mamy w tej chwili takiego elementu, trzeba byłoby zamówić, zakupić i postawić, a wcześniej zgłosić zamiar do konserwatora zabytków – wyjaśnił naczelnik Rafał Nosek.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia