Festiwal Integracji. Pokaz filmu Moniki Meleń i koncert Janusza „Yaniny” Iwańskiego – ZDJĘCIA

-

Od filmu Moniki Meleń i koncertu Janusza „Yaniny” Iwańskiego rozpoczęły się we wtorek w Oratorium św. Kingi w Bochni wydarzenia towarzyszące 15. edycji Małopolskiego Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”.

„Jeden dzień dłużej” to tytuł wielokrotnie nagradzanego filmu w reżyserii Moniki Meleń, opowiadającego o znaczeniu miłości w życiu codziennym. Dokument ten to historia związku trwającego pomimo skrajnych przeciwności losu. Opowieść o niezwykłej miłości pomiędzy bohaterami, o pogodzeniu się z nieuchronnością śmierci, o inności oraz o rozdźwięku między marzeniami a rzeczywistością.

Film, choć powstał w ubiegłym roku, był już kilkakrotnie nagradzany m.in na Festiwalu Filmów Polskich w Los Angeles, czy na Ann Arbor Polish Film Festival. Podczas wydarzenia można było spotkać samych bohaterów i autorów filmu.

Na zakończenie wieczoru organizatorzy przygotowali recital legendy polskiej muzyki rozrywkowej – Janusza „Yaniny” Iwańskiego, gitarzysty, kompozytora, producenta i autora tekstów, znanego m.in. ze współpracy z zespołem Maanam, czy duetu Soyka Yanina. Jest autorem i wykonawcą przeboju „Wielkie podzielenie”, po który, mimo upływu czasu nadal chętnie sięga wiele rozgłośni radiowych.

Z programem festiwalu można zapoznać się TUTAJ.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

październik, 2022

X