R e k l a m a

Matura 2019. Dziś znów alarmy bombowe. Tym razem w 7 szkołach w powiecie bocheńskim

-

Przed środowym egzaminem maturalnym z języka angielskiego do prawie każdej szkoły ponadpodstawowej w powiecie bocheńskim trafiły e-maile o rzekomym podłożeniu bomby. Takiego zgłoszenia nie odebrał tylko wiśnicki „Plastyk”.

W poniedziałek e-mail z informacją o rzekomym podłożeniu bomby trafił do Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie. We wtorek takie zgłoszenia otrzymały: I LO, II LO, „Mechanik”, „Budowlanka”,„Ekonomik” i LO w Żegocinie.

W środę e-maile o podłożeniu bomby otrzymały wszystkie wymienione wyżej szkoły. W każdym przypadku zgłoszenia się nie potwierdziły.

Od wczoraj przy każdej szkole był patrol policji, bo takie było odgórne polecenie. Policjanci działali prewencyjnie. Sprawdzali, czy nikt nie wchodzi do budynków. Ponadto dyrektorzy I LO i „Mechanika” zażyczyli sobie sprawdzenia szkół – powiedział w rozmowie z Bochnianin.pl podkom. Łukasz Ostręga, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Bochni.

Autorom fałszywych alarmów grożą kary pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. – Anonimowy telefon o podłożeniu ładunków wybuchowych uruchamia całą lawinę działań Policji i innych służb zaangażowanych w zabezpieczenie miejsca rzekomego podłożenia ładunku. Autorzy takich głupich żartów są jednak ustalani i pociągani do odpowiedzialności karnej. Pamiętajmy, że oprócz odpowiedzialności karnej, takie osoby muszą się liczyć także z odpowiedzialnością cywilnoprawną, możliwością obciążenia kosztami przeprowadzonej akcji, czy np. odszkodowaniami za straty spowodowane wstrzymaniem działalności danej instytucji – zwraca uwagę Komenda Główna Policji.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc