Matura 2019: W powiecie bocheńskim zdało 86 proc. absolwentów

-

Maturzyści odbierają dziś wyniki majowego egzaminu. Zdawalność w powiecie bocheńskim wyniosła 86 proc. W Polsce zdało 80,5 proc. osób, a w województwie małopolskim 84,7 proc.

Jak podała Centralna Komisja Egzaminacyjna do egzaminów z wszystkich przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i części pisemnej egzaminu maturalnego w maju 2019 roku przystąpiło 247 230 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych (liceów ogólnokształcących i techników). 199 056 z nich zdało egzamin, co daje zdawalność 80,5 proc.

80,5 proc. w całym kraju

31 883 osoby w całym kraju mają prawo przystąpienia do egzaminu poprawkowego w sierpniu br. (12,9 proc. z wszystkich zdających). 16 291 osób nie zdało egzaminu maturalnego z więcej niż jednego przedmiotu (6,6 proc.).

84,7 proc. w województwie małopolskim

W województwie małopolskim do egzaminów przystąpiło 25 235 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Zdało 21 379 z nich (84,7 proc.). Prawo po poprawki w sierpniu ma 2 661 osób (10,5 proc.). Takiego prawa nie ma 1 195 osób (4,7 proc.).

Zarówno wyniki ogólnopolskie, jak i te w województwie małopolskim są trochę lepsze niż zeszłorocznego. W 2018 r. zdawalność w Polsce wyniosła 79,7 proc., a w województwie małopolskim 83,1 proc.

86 proc. w powiecie bocheńskim

W szkołach położonych na terenie powiatu bocheńskiego do matury przystąpiło 841 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Zdawalność wyniosła 86 proc. Tradycyjnie lepiej poszło uczniom liceów ogólnokształcących (na 464 osoby zdawalność 89 proc.). Zdawalność w technikum to 82 proc. (przystąpiło 377 osób).

Taka zdawalność daje szkołom z powiatu bocheńskiego 6. miejsce w województwie małopolskim (ex aequo z powiatem oświęcimskim). Najlepszą zdawalność uzyskali uczniowie z powiatu wadowickiego (90 proc.), na 2. miejscu jest m. Kraków (88 proc.), a na 3. ex aequo m. Nowy Sącz, m. Tarnów i powiat olkuski (po 87 proc.).

Wynik w powiecie bocheńskim jest gorszy niż rok temu. Wtedy zdawalność na poziomie 89 proc. dała 2. miejsce w województwie małopolskim.

Wkrótce opublikujemy dane w rozbiciu na poszczególne szkoły.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

100-lecie „Społem” PSS w Bochni świętowano w Kopalni – ZDJĘCIA

W miniony piątek 19 lipca w podziemiach bocheńskiej kopalni soli świętowano jubileusz 100-lecia „Społem” Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Bochni.

Młodzież z Zatoki realizuje projekt „Betonowym szlakiem” – ZDJĘCIA

W sobotę grupa młodzieży realizująca projekt „Betonowym szlakiem” zorganizowała dla swych młodszych kolegów kilkugodzinną zabawę plenerową na terenie świetlicy w Zatoce (gmina...

Pożyczki unijne – 5 rzeczy, które warto wiedzieć

1. Gdzie po pożyczkę unijną? Na początek warto odwiedzić stronę http://pożyczkaunijna.pl i dowiedzieć się,...

Bochnia. Ulewa znów zatopiła archeologiczne zabytki – ZDJĘCIA, WIDEO

Intensywne opady deszczu, które w niedzielę przeszły nad Bochnią, po raz kolejny zalały wykopy archeologiczne prowadzone w centrum miasta. Kompletnie zalana została...

Bochnia. Budowa tężni z lotu ptaka – ZDJĘCIA

Pan Grzegorz Paluchowski, który niedawno podesłał nam zdjęcia rewitalizowanego rynku widzianego z wysokości kilkuset metrów, ponownie postanowił podzielić się z redakcją i...

Ogłoszenia i Artykuły promocyjne

Pożyczki unijne – 5 rzeczy, które warto wiedzieć

1. Gdzie po pożyczkę unijną? Na początek warto odwiedzić stronę http://pożyczkaunijna.pl i dowiedzieć się,...

Radny wojewódzki Stanisław Bukowiec uruchamia dyżury w terenie

W związku z licznymi prośbami mieszkańców i przedstawicieli organizacji społecznych o możliwość spotkania, porozmawiania o różnych sprawach, problemach - radny wojewódzki Stanisław...

CO? GDZIE? KIEDY?

lipiec, 2019

Sprawdź za jakiś czas! 🙂

19,027FaniLubię
612ObserwującyObserwuj
X