Bochnia. Zlikwidowano miejsca parkingowe na ul. Górskiej

-

Kilka tygodni temu na ul. Górskiej przy Placu Turka rozszerzono strefę zakazu zatrzymywania się i postoju – aż do mostku na potoku Babica. W ten sposób z centrum zniknęło kolejnych kilka miejsc parkingowych.

Likwidacja możliwości parkowania na ul. Górskiej najpierw (już jakiś czas temu) polegała na wprowadzeniu zakazu zatrzymywania na odcinku przy skrzyżowaniu z ul. Kazimierza Wielkiego. Teraz zakaz obowiązuje aż do Babicy. Na asfalcie co prawda wciąż naniesione są linie sugerujące istnienie miejsc parkingowych, ale znak pionowy nie pozostawia wątpliwości (widoczne na zdjęciu pojazdy nie powinny tam parkować…).

Dlaczego miejsca parkingowe zostały zlikwidowane?

– O likwidację parkingu występowali wielokrotnie i od kilku już lat panowie radni Edward Dźwigaj, Krzysztof Sroka i Marek Bryg, a w ostatnim czasie dodatkowo policja wnosiła o zmianę organizacji ruchu, z powodu braku dopuszczalnej szerokości jezdni dla drogi dwukierunkowej – wyjaśnia Andrzej Koprowski z Urzędu Miasta Bochnia.

Przedstawiciel magistratu dodaje: – Była także propozycja wprowadzenia ruchu jednokierunkowego, ale wymienieni radni i mieszkańcy ulicy nie zgodzili się na takie rozwiązanie. W związku z powyższym, aby zwiększyć bezpieczeństwo ruchu na niewymiarowej drodze, parkowanie na tej ulicy nie jest obecnie możliwe, ale dwukierunkowość jezdni została utrzymana.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2023