Bochnia. Zatrzymano 22-latka z dużą ilością narkotyków

-

Policjanci Wydziału Kryminalnego w Bochni zatrzymali 22-letniego mieszkańca Bochni, który kierował pod wpływem narkotyków i posiadał prawie 0,5 kg narkotyków, na które składały się: marihuana, amfetamina, mefedron i tabletki ekstazy. Sąd Rejonowy w Bochni zastosował wobec niego 3 miesięczny areszt.

Bocheńscy kryminalni w ramach walki z przestępczością narkotykową systematycznie zatrzymują osoby, które są w posiadaniu zakazanych substancji. W ostatnim czasie wykonane wcześniej ustalenia doprowadziły ich do mieszkańca Bochni, który mógł posiadać znaczne ilości środków odurzających i psychotropowych.

Chcąc zweryfikować posiadane materiały, funkcjonariusze udali się w rejon miejsca zamieszkania mężczyzny. Po krótkim czasie oczekiwania rozpoznali podejrzanego, który kierował przejeżdżającym obok nich samochodem osobowym. Policjanci zatrzymali pojazd i wylegitymowali kierującego, a następnie zgodnie z posiadanymi informacjami, sprawdzili 22-latka pod kątem posiadania zakazanych substancji.

Przypuszczenia kryminalnych potwierdziły się. W trakcie przeszukania przy mieszkańcu Bochni znaleźli woreczki strunowe z białą substancją, którą następnie zbadano testerem. Wynik potwierdził, że znaleziony przy 22-latku produkt to amfetamina. W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany.

W następnej kolejności kryminalni sprawdzili pojazd, którym poruszał się mężczyzna. Mieszkaniec Bochni przyznał się, że w volkswagenie znajdują się zakazane substancje. Policjanci znaleźli kilka pudełek z zawartością woreczków strunowych, a znajdujące się w workach substancje zbadano testerem. Wynik wskazał na marihuanę i amfetaminę.

Po tych czynnościach kryminalni udali się do miejsca zamieszkania 22-latka, gdzie w trakcie przeszukania znaleźli i zabezpieczyli kolejne środki narkotyczne tj. mefedron, amfetaminę, tabletki ekstazy oraz marihuanę. W mieszkaniu mężczyzny znaleziono również dwie wagi, które zabezpieczono.

Łącznie funkcjonariusze zatrzymali i zabezpieczyli 67,15 g marihuany, 261,71 g amfetaminy, 99,08 g mefedronu oraz 23 sztuki tabletek ekstazy.

W związku z tym, że mężczyzna kierował samochodem został również przebadany na zawartość alkoholu i narkotyków w organizmie. Drugie z badań wskazało wynik pozytywny dlatego pobrano mu krew do dokładniejszych badań.

Mężczyzna usłyszał w prokuraturze zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, a 11 sierpnia br. Sąd Rejonowy w Bochni zastosował wobec niego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków lub substancji psychotropowych zgodnie z obowiązującymi przepisami, grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Zarzuty dotyczące kierowania pod wpływem narkotyków zostaną przedstawione podejrzanemu po otrzymaniu laboratoryjnych wyników badania krwi.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

luty, 2023