R e k l a m a

Bochnia. Zatrzymano 22-latka z dużą ilością narkotyków

-

Policjanci Wydziału Kryminalnego w Bochni zatrzymali 22-letniego mieszkańca Bochni, który kierował pod wpływem narkotyków i posiadał prawie 0,5 kg narkotyków, na które składały się: marihuana, amfetamina, mefedron i tabletki ekstazy. Sąd Rejonowy w Bochni zastosował wobec niego 3 miesięczny areszt.

Bocheńscy kryminalni w ramach walki z przestępczością narkotykową systematycznie zatrzymują osoby, które są w posiadaniu zakazanych substancji. W ostatnim czasie wykonane wcześniej ustalenia doprowadziły ich do mieszkańca Bochni, który mógł posiadać znaczne ilości środków odurzających i psychotropowych.

Chcąc zweryfikować posiadane materiały, funkcjonariusze udali się w rejon miejsca zamieszkania mężczyzny. Po krótkim czasie oczekiwania rozpoznali podejrzanego, który kierował przejeżdżającym obok nich samochodem osobowym. Policjanci zatrzymali pojazd i wylegitymowali kierującego, a następnie zgodnie z posiadanymi informacjami, sprawdzili 22-latka pod kątem posiadania zakazanych substancji.

Przypuszczenia kryminalnych potwierdziły się. W trakcie przeszukania przy mieszkańcu Bochni znaleźli woreczki strunowe z białą substancją, którą następnie zbadano testerem. Wynik potwierdził, że znaleziony przy 22-latku produkt to amfetamina. W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany.

W następnej kolejności kryminalni sprawdzili pojazd, którym poruszał się mężczyzna. Mieszkaniec Bochni przyznał się, że w volkswagenie znajdują się zakazane substancje. Policjanci znaleźli kilka pudełek z zawartością woreczków strunowych, a znajdujące się w workach substancje zbadano testerem. Wynik wskazał na marihuanę i amfetaminę.

Po tych czynnościach kryminalni udali się do miejsca zamieszkania 22-latka, gdzie w trakcie przeszukania znaleźli i zabezpieczyli kolejne środki narkotyczne tj. mefedron, amfetaminę, tabletki ekstazy oraz marihuanę. W mieszkaniu mężczyzny znaleziono również dwie wagi, które zabezpieczono.

Łącznie funkcjonariusze zatrzymali i zabezpieczyli 67,15 g marihuany, 261,71 g amfetaminy, 99,08 g mefedronu oraz 23 sztuki tabletek ekstazy.

W związku z tym, że mężczyzna kierował samochodem został również przebadany na zawartość alkoholu i narkotyków w organizmie. Drugie z badań wskazało wynik pozytywny dlatego pobrano mu krew do dokładniejszych badań.

Mężczyzna usłyszał w prokuraturze zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, a 11 sierpnia br. Sąd Rejonowy w Bochni zastosował wobec niego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków lub substancji psychotropowych zgodnie z obowiązującymi przepisami, grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Zarzuty dotyczące kierowania pod wpływem narkotyków zostaną przedstawione podejrzanemu po otrzymaniu laboratoryjnych wyników badania krwi.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia