Start nauki w szkołach średnich. Starosta cytuje słowa Einsteina

-

W szkołach średnich prowadzonych przez Powiat Bocheński nowy rok szkolny rozpoczyna dziś 5195 uczniów w 175 oddziałach. Do klas pierwszych dokonano naboru 1628 uczniów w 50 oddziałach. Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego Adam Korta Starosta Bocheński skierował do dyrekcji szkół, nauczycieli, uczniów oraz rodziców list.

Liczba uczniów w poszczególnych szkołach kształtuje się to następująco:

  • Zespół Szkół Nr 1 – 1785 uczniów w 56 oddziałach
  • Zespół Szkół Nr 2 – 672 uczniów w 22 oddziałach
  • ZS3 – 815 uczniów w 29 oddziałach
  • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie – 341 uczniów w 14 oddziałach
  • I Liceum Ogólnokształcące- 964 uczniów w 33 oddziałach
  • II Liceum Ogólnokształcące – 618 uczniów w 21 oddziałach

W liście skierowanym do dyrekcji szkół, nauczycieli, uczniów oraz rodziców, starosta bocheński Adam Korta wskazał, że „rozpoczyna się czas pracy i nauki, zdobywania wiedzy i nowych doświadczeń. Kolejny rok poznawania otaczającego nas świata, rozwijania zainteresowań, poszukiwania dalszej drogi rozwoju”. – Uczniowie, grono pedagogiczne i rodzice po raz kolejny podejmą trud kształtowania charakterów, rozwijania wiedzy i umiejętności, a pracownicy oświaty tworzenia właściwych warunków do nauki i pracy – zaznaczył.

– Nawiązując do słów Alberta Einsteina: „Nauka w szkołach powinna być prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie za ciężki obowiązek” – zaznaczył Adam Korta. – Społeczność szkolną powinny cechować pozytywne, twórcze relacje, wzajemna otwartość i zaufanie. Jestem przekonany, iż te wyznaczniki ułatwią osiągnięcie celów edukacyjnych i tym samym będą sprzyjać owocnej pracy, dającej zadowolenie i satysfakcję – dodał gospodarz powiatu.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

wrzesień, 2022

X