R e k l a m a

Minister wbił pierwszą łopatę na budowie zachodniej obwodnicy Brzeska – WIDEO

-

Rusza budowa zachodniej obwodnicy Brzeska. Dziś symbolicznego wbicia łopaty na placu budowy dokonał m.in. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

– To kolejna istotna inwestycja w Małopolsce, na którą czekają tysiące kierowców. Nowa droga o wysokich parametrach technicznych zwiększy bezpieczeństwo ruchu drogowego, rozładuje korki w godzinach szczytu i wyprowadzi ruch tranzytowy z centrum Brzeska, kumulujący się między autostradą A4 a wyjazdem w kierunku Nowego Sącza – powiedział podczas krótkiej uroczystości minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Powstający „Łącznik Brzeski” jest fragmentem większego układu komunikacyjnego o charakterze ponadlokalnym. Docelowo ma połączyć autostradę A4 z nową drogą klasy GP do Nowego Sącza tzw. Sądeczanką.

Inwestorem zadania jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Oddział w Krakowie. Budowana będzie obwodnica Brzeska w nowym przebiegu drogi krajowej nr 75 klasy GP o długości prawie 3 km – od końca zrealizowanego i funkcjonującego I etapu „Łącznika Brzeskiego” do włączenia do istniejącej drogi krajowej DK75 w Okocimiu.

W ramach inwestycji zaprojektowano m.in.: wiadukt drogowy, dwa mosty drogowe przez rzekę Uszwicę, przepusty drogowe, przejścia dla zwierząt, a także ekrany akustyczne. Inwestycja zostanie zrealizowana dzięki środkom z Krajowego Funduszu Drogowego. Wartość robót to 110,1 mln zł.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, obwodnica będzie gotowa do końca przyszłego roku.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia