R e k l a m a

Starosta Adam Korta: Nie można oszczędzać na instytucjach, które pomagają ludziom

-

Starosta bocheński Adam Korta uważa, że wprowadzając oszczędności należy kierować się zdrowym rozsądkiem. W kontekście apelu premiera Mateusza Morawieckiego o zobowiązaniu administracji rządowej i samorządowej do zmniejszenia zużycia prądu o 10 proc. od 1 października, samorządowiec czeka na ustawowe uregulowania, choć jak zaznacza, powiat bocheński „będzie wdrażał oszczędności w miarę swoich możliwości”.

Przypomnijmy: niedawno premier Mateusz Morawiecki mówił o zobowiązaniu administracji rządowej i samorządowej do zmniejszenia zużycia prądu o 10 proc. od 1 października. O tym apelu pisaliśmy TUTAJ.

Samorząd powiatowy to szereg ważnych społecznie instytucji takich jak: szpital, Dom Pomocy Społecznej, Ośrodek Interwencji Kryzysowej, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Dom Dziecka, czy też szkoły i placówki oświatowe. W tych instytucjach często pomagamy osobom w trudnej sytuacji życiowej. Na tym nie możemy oszczędzać. Wprowadzając politykę oszczędzania powinniśmy kierować się zdrowym rozsądkiem, a wyznaczone cele powinny być realne do wykonania. Czekamy jednak na szczegóły ustawowe. Na razie mamy tylko wypowiedź premiera w czasie konferencji prasowej – powiedział w rozmowie z Bochnianin.pl Adam Korta, starosta bocheński.

Wszystko to jednak nie zmienia faktu, że od dawna w swoich inwestycjach staramy się stosować rozwiązania, które pozwalają zmniejszać zużycie energii. W zeszłym roku ukończyliśmy dużą termomodernizację SOSW w Bochni, wcześniej Zespołu Szkół nr 1 w Bochni. W nowo budowanym ZOL-u wraz z hospicjum stacjonarnym przy ul. Karolina w Bochni powstała też instalacja fotowoltaiczna – zwrócił uwagę Adam Korta.

Rzeczywiście zapowiada się bardzo trudny rok budżetowy dla wszystkich samorządów, również dla Powiatu Bocheńskiego. Obecnie pracujemy intensywnie nad projektem budżetu powiatu na 2023 rok. Samorząd będzie wdrażał oszczędności w miarę swoich możliwości. Wszystkie jednostki powiatowe będą musiały zmierzyć się z mniejszymi środkami na wydatki bieżące. Jakie będą to oszczędności będziemy ustalać w najbliższych tygodniach – przekazał starosta Adam Korta.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc