R e k l a m a

Międzynarodowy sukces młodego akordeonisty z Królówki

-

Bartłomiej Widełka na podium najbardziej prestiżowego konkursu akordeonowego na świecie. 15-letni akordeonista z Królówki zajął drugie miejsce w kategorii „classica B” 47. edycji Internazionale della Fisarmonica we Włoszech.

Konkurs odbył się na przełomie września i października w Castelfidardo (Włochy). Internazionale della Fisarmonica to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów akordeonowych na świecie. Dla akordeonisty konkurs ten ma takie znaczenie, co dla pianisty konkurs Chopinowski. Sam udział w tym konkursie to wielkie wyróżnienie.

W tegorocznej edycji brało udział ponad 200 uczestników z różnych kontynentów podzielonych na kategorie wiekowe. Bartek uplasował się tuż za uczestnikiem z Japonii (Mizutani Futa), a na trzecim miejscu sklasyfikowany został Michał Stochel z Polski..

Bartłomiej Widełka ukończył z wyróżnieniem I stopień Szkoły Muzycznej w Bochni w klasie akordeonu mgr. Wiesława Kusiona. Za osiągnięcia artystyczne i bardzo dobre wyniki w nauce był wielokrotnym stypendystą dyrektora szkoły, burmistrza Nowego Wiśnicza oraz marszałka Województwa Małopolskiego. Swoimi występami na różnych wydarzeniach artystycznych i udziałem w konkursach promował ziemię bocheńską. Obecnie jest uczniem III klasy II stopnia Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Przemyślu w klasie akordeonu prof. Dariusza Baszaka (to on przygotowywał go do konkursu we Włoszech).

Bartek jest laureatem w przeszło 20 konkursach akordeonowych ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Bierze udział w warsztatach akordeonowych, gdzie pod okiem profesorów z Polski i innych państw rozwija swoją pasję do gry i doskonali swoje umiejętności.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc