I miejsce Bartłomieja Widełki na International Accordion Competition Wilnius

-

Kolejne sukcesy międzynarodowe i ogólnopolskie Bartłomieja Widełki z Królówki.

W dniach 23-25 marca odbył się bardzo prestiżowy XV Międzynarodowy Konkurs Akordeonowy International accordion competition Wilnius. W konkursie brali udział utalentowani młodzi artyści z 17 krajów, których występy oceniało międzynarodowe jury pracujące pod kierunkiem wybitnej postaci światowej akordeonistyki pani prof. Elisabeth Moser ze Szwajcarii. Wobec bardzo wysokiego i wyrównanego poziomu prezentowanego przez uczniów, I miejsce przyznano ex aequo dla Bartłomieja Widełki i Michała Stochela.

Następnie w dniach 29-30 marca odbył się Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy Szkół Muzycznych II stopnia w Słupcy. Bartek i Michał ponownie ex quo I miejsce.

Bartek i Michał to jedni z najzdolniejszych akordeonistów młodego pokolenia w Polsce. Są przyjaciółmi a zarazem uczniami jednej klasy i na co dzień pracują pod okiem wybitnego nauczyciela pana Dariusza Baszaka.

Bartek w roku szkolnym 2022/2023 został przyjęty do grona stypendystów Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Fundusz objęty jest patronatem przez małżonkę prezydenta RP Agatę Kornhauser-Duda. Wielkim wyróżnieniem dla Bartka był koncert na Zamku Królewskim w Warszawie, co było dla niego ogromnym przeżyciem, ponieważ występ dla publiczności daje mu największą satysfakcję.

Bartek w Polsce i za granicą, mimo, że uczęszcza do szkoły w Przemyślu, to ze względu na swoje miejsce zamieszkania kojarzony jest z ziemią bocheńską.


Mieszkający w Królówce 15-letni Bartłomiej Widełka ukończył z wyróżnieniem I stopień Szkoły Muzycznej w Bochni w klasie akordeonu mgr. Wiesława Kusiona. Za osiągnięcia artystyczne i bardzo dobre wyniki w nauce był wielokrotnym stypendystą dyrektora szkoły, burmistrza Nowego Wiśnicza oraz marszałka Województwa Małopolskiego. Swoimi występami na różnych wydarzeniach artystycznych i udziałem w konkursach promował ziemię bocheńską. Obecnie jest uczniem III klasy II stopnia Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Przemyślu w klasie akordeonu prof. Dariusza Baszaka.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2023