R e k l a m a

W Niepołomicach utworzono Spółdzielnię Energetyczną

-

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami oraz uchwałą podjętą przez radę miasta, powołano dziś Niepołomicką Spółdzielnię Energetyczną. To jedna z pierwszych takich inicjatyw w skali kraju.

W skład spółdzielni weszły trzy gminne podmioty: Gmina Niepołomice, Centrum Kultury w Niepołomicach oraz Infrastruktura Niepołomice sp. z o.o.

– Celem spółdzielni będzie wytwarzanie energii elektrycznej z odnawialnych źródeł na rzecz swoich członków oraz organizowanie dostawy i odbioru energii elektrycznej między członkami spółdzielni – wyjaśnia burmistrz Roman Ptak. – Takie rozwiązanie pozwoli na znaczne ograniczenie kosztów (brak opłaty z tytułu rozliczania energii ze sprzedawcą, brak opłaty dystrybucyjnej, nie naliczanie podatku akcyzowego). Dzięki spółdzielni będziemy także pozyskiwać środki na dalszą rozbudowę instalacji odnawialnych źródeł energii, w tym na budowę planowanej farmy fotowoltaicznej – dodaje gospodarz Niepołomic.

Więcej na temat spółdzielni energetycznej w Niepołomicach pisaliśmy TUTAJ.

Na dzisiejszym posiedzeniu powołano trzyosobową Radę Nadzorczą – po jednym przedstawicielu z każdego podmiotu. W skład rady weszli:

  • Agnieszka Ligęza – Urząd Miasta w Niepołomicach,
  • Elżbieta Golarz – Centrum Kultury w Niepołomicach,
  • Justyna Komorowska-Niedźwiedź – Infrastruktura Niepołomice sp. z o.o.

Wszyscy członkowie Rady Nadzorczej swoje funkcję będą pełnić społecznie (bez wynagrodzenia).

– Teraz przed nami kolejne procedury rejestracyjne podmiotu. Powołanie spółdzielni energetycznej w naszej gminie jest jednym z pierwszych takich rozwiązań w Polsce – podkreśla Roman Ptak.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia