Seryjny podpalacz w rękach policji

-

Wieliccy kryminalni i policjanci z Komisariatu Policji w Gdowie zatrzymali 21-latka, podejrzanego o dokonanie podpaleń. Mężczyzna usłyszał 4 zarzuty, grozi mu do 5 lat więzienia.

Wieliccy kryminalni  i policjanci z Komisariatu Policji w Gdowie pracowali nad sprawą pożarów, do których doszło we wrześniu i październiku na terenie gm. Biskupice (sąsiaduje z gminami Niepołomice i Gdów). Pożary były wzniecane najczęściej w późnych godzinach nocnych, a straty poniesione wskutek podpaleń stert słomy, stodół (w których znajdowały się maszyny i urządzenia rolnicze) oraz opuszczonych budynków, przekroczyły 100 tys. zł.

Miejsca zdarzeń zostały poddane oględzinom z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa. Intensywne, żmudne czynności operacyjne i procesowe pozwoliły na wytypowanie sprawcy tych podpaleń. 13 października policjanci zatrzymali w tej sprawie 21-letniego mieszkańca powiatu wielickiego. Materiał dowodowy zgromadzony w postępowaniu pozwolił na przedstawienie mężczyźnie 4 zarzutów uszkodzenia mienia poprzez umyślne podłożenie ognia.

Prokurator z Prokuratury Rejonowej w Wieliczce zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju.

Za popełnione przestępstwo grozi do 5 lat więzienia.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

grudzień, 2022