R e k l a m a

Bochnia. Parking podziemny pod Orlikiem i kortami tenisowymi? Miasto chce sprawdzić możliwość budowy

-

W projekcie budżetu Bochni na 2023 rok zapisano 50 tys. zł na opracowanie dokumentacji projektowej budowy parkingu podziemnego przy ul. św. Marka. To dopiero wstępny pomysł, który nie wiadomo, czy doczeka się realizacji, ale władze Bochni chcą sprawdzić, czy jest on w ogóle realny.

W projekcie przyszłorocznego budżetu Bochni zadanie zostało opisane w następujący sposób:

Wykonanie koncepcji, badań geologiczno-inżynierskich i dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy parkingu podziemnego wraz z boiskami sportowymi zlokalizowanymi na stropie parkingu. Zadanie ma na celu zaspokojenie potrzeb mieszkańców, interesantów oraz turystyki miejskiej w nowe miejsca parkingowe”.

W rozmowie z Bochnianin.pl burmistrz Bochni Stefan Kolawiński wyjaśnił, że chodzi o teren boiska ze sztuczną nawierzchnią (tzw. „Orlik”) i kortów tenisowych.

Na zdjęciu zaznaczono rozważaną lokalizację parkingu podziemnego. Fot. screen Google Maps

Brakuje nam parkingu blisko centrum miasta. Boisko przy ul. św. Marka jest do remontu. Pomysł polega na wykorzystaniu całego placu łącznie z kortami tenisowymi aż do Babicy, na ile oczywiście pozwolą warunki geologiczne. Na razie to jest tylko propozycja i najpierw trzeba sprawdzić jakie są warunki geologiczne, a potem na bazie tego można próbować coś dalej zrobić – powiedział Stefan Kolawiński, burmistrz Bochni.

Pomysł wziął się też stąd, że pewnie będą środki z Polskiego Ładu, więc parking, który jest bardzo potrzebną inwestycją być może mógłby być zrealizowany z takich środków. Widzę też inny kontekst takiej podziemnej budowli wraz z odbudową boiska i kortów na powierzchni. Otóż taki obiekt mógłby również służyć mieszkańcom, nie daj Boże, ale w przypadkach skrajnych, jako schron – dodał burmistrz Stefan Kolawiński.

Czytaj również:
Ponad 34,6 mln zł na inwestycje w projekcie budżetu Bochni na 2023 rok – LISTA ZADAŃ

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc