Nocny napad w gminie Bochnia. Sprawcy zatrzymani przez policję

-

W środku nocy do domu 43-latka z gminy Bochnia wtargnęło dwóch mężczyzn. Grożąc mu pobiciem ukradli pieniądze znajdujące się w jego portfelu.

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek (27/28 listopada). Około godziny 1:00 43-letni mieszkaniec gminy Bochnia usłyszał bardzo głośne pukanie do drzwi swojego domu. Dodatkowo, odgłosom tym towarzyszyły głośne krzyki wzywające do otwarcia drzwi. Kiedy zdezorientowany mężczyzna je otworzył, do wnętrza budynku wtargnęło dwóch znanych mu mężczyzn.

– 28-letni mieszkaniec gminy Bochnia oraz 41-letni mieszkaniec Krakowa zachowywali się irracjonalnie i byli agresywni w stosunku do gospodarza posesji. Grożąc pobiciem zażądali od niego pieniędzy. Mężczyźni ukradli znalezione w jego portfelu 500 zł  po czym uciekli – relacjonuje bocheńska policja.

Okradziony mężczyzna telefonicznie połączył się z numerem alarmowym i wezwał patrol policji, a przybyłym na miejsce policjantom dokładnie opisał całą sytuację oraz wygląd sprawców. Funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego wytypowali miejsce, w którym mogą znajdować się sprawcy. Mundurowi zastali tam dwóch mężczyzn, którzy odpowiadali rysopisowi. W trakcie czynności obaj zachowywali się w stosunku do funkcjonariuszy agresywnie.

Policjanci zatrzymali 28 i 41-latka, którzy przyznali się do kradzieży 500 zł. Mężczyźni dodali, że skradzionymi pieniędzmi zapłacili za… dwie butelki alkoholu oraz taksówkę, która miała dostarczyć im wspominany trunek.

Mężczyznom postawiono zarzut rozboju, za który grozi im kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

styczeń, 2023