R e k l a m a

Goście z Podlasia z wizytą w Bochni. Przyglądali się rewitalizacji centrum miasta

-

29 listopada z wizytą studyjną do Bochni przybyli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku oraz miast i gmin Województwa Podlaskiego. – To już kolejny raz, kiedy do naszego miasta przybywają samorządowcy, którzy w swoich macierzystych regionach zajmują się tematem rewitalizacji – podkreśla bocheński magistrat.

– Głównym celem odwiedzin Solnego Grodu przez naszych gości było czerpanie z doświadczeń procesu rewitalizacji, wykorzystania odnowionych przestrzeni miejskich i obiektów przez mieszkańców, przedsiębiorców i turystów – przekazano w komunikacie.

Podczas pobytu w Bochni samorządowcy zwiedzili odnowione przestrzenie miejskie, rozpoczynając spacer ulicami Solną, Sutoris oraz Dominikańską. Następnie uczestnicy wydarzenia, oprowadzani przez zastępcę burmistrza Bochni Roberta Cerazy udali się na bocheński Rynek oraz w okolice Bazyliki św. Mikołaja.

Następnie goście udali w stronę Plant Salinarnych, gdzie mogli zobaczyć tężnię solankową oraz Centrum Informacji Turystycznej, znajdujące się w budynku Kuźni, po czym zasmakowali bocheńskiej kuchni w klimatycznej Sztygarówce, by ostatecznie udać się na zwiedzanie Kopalni Soli wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

– Spotkanie było okazją do promocji Bochni na arenie ogólnopolskiej i dowodzi wysokiej wartości idei rewitalizacji i wysiłków inwestycyjnych Gminy Miasta Bochnia, czego doświadczyliśmy podczas rewitalizacyjnych dyskusji i wymiany doświadczeń – relacjonuje bocheński magistrat.

Fot. Łukasz Chojecki | UM Bochnia
źródłoUM Bochnia

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia