Europejski Klub Pickwicka realizuje kolejny projekt edukacyjny – ZDJĘCIA

-

Explore more with English – to projekt edukacyjny realizowany przez Europejski Klub Pickwicka przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Bochni, w roku szkolnym 2018/2019. W projekcie uczestniczy jedenastu uczniów i dwie nauczycielki, opiekunki Klubu Pickwicka.

Projekt jest dofinansowany z programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności – „English Teaching”, zarządzanego przez Fundację NIDA.

Głównym celem projektu jest rozwijanie praktycznej umiejętności posługiwania się językiem angielskim, poprzez atrakcyjne formy uczenia się i działania.

Uczniowie doskonalili umiejętności komunikacji podczas zajęć z wolontariuszkami AIESEC – Emily (z Chin) i Haily (z Wietnamu) – studentkami ekonomii na uniwersytetach w Kanadzie oraz z Eve, native speaker z Toronto. Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach fotograficznych i filmowych. Poznali podstawy scenopisarstwa filmów dokumentalnych, a później sami napisali kilka krótkich scenariuszy. Zajęcia prowadzone były w siedzibie Klubu, ale nie tylko – relacjonują Krystyna Pacuła i Bogumiła Sroka-Barbach, opiekunki Europejskiego Klubu Pickwicka przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 5.

Cały dzień uczestnicy projektu spędzili w krakowskim ośrodku telewizyjnym, gdzie zapoznali się podstawami pracy: montażysty telewizyjnego, operatora kamery i realizatora obrazu. Mogli także sami spróbować sił, kierując kamerą i zasiadając za pulpitem realizatora programów telewizyjnych.

Po tych przygotowaniach teoretycznych nastąpił okres praktyczny. Uczniowie tworzyli kilkuminutowe filmy prezentujące siebie i szkołę. – Interesującym doświadczeniem było zwiedzanie bocheńskiej Kopalni Soli i prezentacja jej niezwykłych walorów w krótkiej formie filmowej. Wszystkie wypowiedzi informacyjne w tym filmach były zredagowane w języku angielskim. Część filmów wysłaliśmy do zaprzyjaźnionych szkół na Słowacji i w Kolumbii – mówią opiekunki Europejskiego Klubu Pickwicka.

Szczególnym wydarzeniem była „Noc Twórczych Działań”. Podczas całonocnych zajęć w szkole, dwudziestu czterech uczniów rozwijało praktyczną znajomość języka angielskiego, kreatywność, samodzielność myślenia i umiejętności interpersonalne.

Warsztaty fotograficzne prowadziła Antonina Bukowska, uczestniczka pierwszej „Nocy Twórczych Działań” organizowanych przez Klub Pickwicka w roku 2007, dziś ceniona fotografik. Przygotowany przez nią konkurs fotograficzny spotkał się z dużym zainteresowaniem uczniów podzielonych na grupy i nie było łatwo rozstrzygnąć. Każda z grup zaprezentowała najlepsze prace.

Po kolacji na uczestników zajęć czekało sześć sal tematycznych z zadaniami. Między innymi: „laboratorium chemiczne”, „tor wyścigów samochodowych”, „nauka podstaw chińskiej kaligrafii”, „zagadka detektywistyczna” i „sala ćwiczeń fizycznych”. Każda z grup była oceniana za prawidłowe wykonanie zadań i za umiejętności współpracy.

Ogromną pomocą w tych zadaniach był udział wolontariuszy: byłych członków Klubu Pickwicka, z lat kiedy był częścią Gimnazjum nr 1 w Bochni oraz Emily i Haily. Kolejnym celem projektu było rozwijanie wrażliwości i umiejętności patrzenia na Bochnię, tak, by czytać jego historię i współczesność jak swoistą księgę i umieć opowiedzieć w języku angielskim swoim rówieśnikom.

Dzięki projektowi Klub pozyskał cenne pomoce do nauki języka angielskiego i rozwijania pasji młodych ludzi. – Pragniemy podziękować wszystkim nauczycielom, wolontariuszom i uczniom naszej szkoły, którzy wspomagają nas w realizacji tego projektu i okazują szczególną życzliwość – dodają Krystyna Pacuła i Bogumiła Sroka-Barbach.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Duża dotacja dla SOSW w Bochni na nowe zajęcia i doposażenie pracowni

Blisko 460 tys. zł ze środków unijnych trafi do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bochni. We wtorek członkowie zarządu powiatu Rafał Rudka i...

21-latek uciekał Fordem przed policją. Chciał… zaimponować znajomym

Chęć zaimponowania znajomym i ucieczka przed policyjną kontrolą okazała się zgubna dla 21-letniego mieszkańca gminy Brzesko. Mężczyzna swoim nierozsądnym zachowaniem...

Muzeum: Autentyczność czy komercja? Wykład o rewitalizacji górniczych miast

Muzeum im. prof. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza 20 lutego na Czwartkowe Spotkanie Muzealne. Gościem będzie dr Piotr Langer (Wydział Architektury Politechniki...

Zawoja. Mieszkaniec powiatu bocheńskiego uprawiał konopie indyjskie i kradł prąd

Mężczyzna z powiatu bocheńskiego uprawiał w jednym z domów w Zawoi (powiat suski) konopie indyjskie, przy czym kradł prąd. Za uprawę rośliny...

Sondaż wyborczy. W Małopolsce największe poparcie ma Andrzej Duda

"Gazeta Krakowska" opublikowała wyniki sondażu wyborczego przeprowadzonego przez Polska Press Grupę. - Andrzej Duda cieszy się bardzo dużym poparciem w Małopolsce sięgającym...

Artykuły promocyjne

Fotowoltaika. Jakie korzyści i oszczędności? Przyjdź na darmowe spotkanie w kinie REGIS!

Firma Edison Energia serdecznie zaprasza mieszkańców miasta oraz gminy Bochnia na spotkanie, które ma na celu przybliżenie...

Ogłoszenia

PRACA: Mechanik samochodowy, elektromechanik

Firma AUTO SERWIS Andrzej Budyś (Brzeźnica 139) zatrudni pracowników na stanowisko: Mechanik, elektromechanik

CO? GDZIE? KIEDY?

luty, 2020

20,560FaniLubię
680ObserwującyObserwuj
525SubskrybującySubskrybuj
X