R e k l a m a

Marek Piekarczyk zachęca do podpisywania petycji w obronie bocheńskich Plant

-

Honorowy Ambasador Bochni – Marek Piekarczyk, zaapelował dziś w mediach społecznościowych o podpisywanie petycji/listu otwartego w obronie zabytkowych Plant Salinarnych w Bochni.

– Wiele lat temu napisałem pierwszy w swoim życiu tekst piosenki. Był to protest song przeciwko wycinaniu drzew. Zaczęła się masowa wycinka i Bochnia straciła wtedy kilkaset drzew. Nigdy się z tym nie pogodziłem. Dzisiaj znowu wróciła moda na wycinkę i betonowanie wszystkiego. Nasze bocheńskie Planty znowu są zagrożone napisał Marek Piekarczyk.

Proszę podpiszcie petycję przeciwko niszczeniu naszej przyrody i dziedzictwa. Zachęcam zarówno mieszkańców Bochni jak i Turystów, którzy odwiedzają nasze miasto oraz wszystkich zainteresowanych – dodał Honorowy Ambasador Bochni załączając link do petycji on-line (podpisało się już ponad 320 osób).

Przypomnijmy: postulaty autorów opublikowanej wczoraj petycji dotyczą przede wszystkim apelu o rezygnację z planowanej na dużą skalę wycinki drzew na terenie Plant (83 drzew i 477 m2 krzewów), przeprowadzenia pełniej inwentaryzacji przyrodniczej, w tym aktualnej ekspertyzy stanu zdrowotno-sanitarnego zabytkowego drzewostanu przy zastosowaniu nowoczesnych metod diagnostycznych, a także weryfikacji prawidłowości formalnoprawnej i merytorycznej wydanych rozstrzygnięć konserwatorskich. Więcej na ten temat TUTAJ (pod artykułem trwa gorąca dyskusja w komentarzach).

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc