R e k l a m a

Płatne parkowanie przy dawnym hotelu Nowa Bochnia. W budynku apartamenty na wynajem?

-

Darmowe parkowanie przy nieczynnym hotelu Nowa Bochnia w pobliżu dworca kolejowego w Bochni nie będzie już możliwe. Jak poinformowało naszemiasto.pl, obiekt wraz z otoczeniem przejął nowy właściciel i wprowadził opłaty za parkowanie.

Hotel jest nieczynny od 2020 roku. Od tego czasu teren wokół obiektu był ogólnodostępny i darmowy. Teraz za parkowanie trzeba płacić 5 zł za 2 godziny, 20 zł za cały dzień lub 190 zł za miesiąc. Operatorem parkingu jest warszawska spółka Fort Modlińska. Natomiast nowym właścicielem hotelu jest spółka Centrum Konferencyjne Bochnia należąca do poznańskiej spółki DGW Investment.

Nowi właściciele zastanawiają się nad zagospodarowaniem budynku. Na łamach portalu naszemiasto.pl przedstawiciel prasowy właściciela nieruchomości Piotr Surmacki wyjaśnił, że z powodu dużej konkurencji, na pewno nie zostanie przywrócona dawna funkcja hotelowo-konferencyjna – wymagałoby to bowiem wielomilionowych inwestycji, aby doprowadzić obiekt do panujących obecnie w tej branży standardów. Możliwe jednak, że powstaną tu apartamenty bliższe „realiom domu studenckiego”.

Temat jest obecnie w fazie badania jego potencjału. Zakładamy, że naszymi potencjalnymi klientami mogliby być ludzie pracujący w Krakowie i dojeżdżający z Bochni do Krakowa. Zakładamy też współpracę z agencjami pracy ws. osób z Ukrainy, które pracują w Krakowie – powiedział portalowi Piotr Surmacki.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia