R e k l a m a

Wernisaż malarstwa Marka Szczepanika w Kopalni Sztuki Bochnia – ZDJĘCIA

-

W sobotę 21 stycznia w galerii Kopalnia Sztuki Bochnia odbył się wernisaż wystawy prac malarskich Marka Szczepanika, artysty rodzinnie związanego z Bochnią.

  Pochodzący z Nieszkowic Wielkich malarz kształtował  artystyczną wrażliwość obserwując przyrodę, stąd częste przedstawienia gór, drzew, łąk i pól. Sam mówi o swoim malarstwie: „Maluję to co spotykam, to co mnie otacza. Piękna wkoło nas jest sporo trzeba tylko czasem spojrzeć trochę bliżej albo trochę dalej.” Inspiracją często bywa miasto, które na obrazach artysty zmienia się w „tajemnicze miasta w deszczu”.

  Marek Szczepanik maluje swoje obrazy delikatnymi, szybkimi pociągnięciami pędzla, a innym razem posługuje się grubym , silnym śladem pędzla lub szpachli,  uzyskując ciekawe struktury na powierzchni płótna. Tworzy w technikach: olejnej, akrylowej i pastelowej.

   Wystawa „Pod jednym niebem” jest prezentacją prac malarskich ukazujących zarówno dziką przyrodę, jak i tajemnicze miasta a wszystko to w właściwą dla artysty senną tajemniczością.

   PODOBNE ARTYKUŁY

   Artykuły promocyjne

   Ogłoszenia

   Bieżący miesiąc