R e k l a m a

Bochnia. Kolejna próba zmiany regulaminu Budżetu Obywatelskiego

-

Radni komisji prawa i spraw obywatelskich rozpoczęli prace nad zmianą regulaminu Budżetu Obywatelskiego Bochni. O zmiany zabiegają członkowie bocheńskiego stowarzyszenia Reaktor B7.

W styczniu do radnego Damiana Słoniny, przewodniczącego komisji prawa i spraw obywatelskich, wpłynęło pismo od stowarzyszenia Reaktor B7, w którym przypomniano o pakiecie propozycji nowelizujących regulamin Budżetu Obywatelskiego (pisaliśmy o tym TUTAJ).

W marcu 2022 r. złożyliśmy pakiet propozycji nowelizujący regulamin Budżetu Obywatelskiego. Z niewiadomych względów prace nad tymi rozwiązaniami utknęły w Radzie Miasta na prawie rok. Bogatsi w doświadczenia z ostatniego naboru i energię wyrażoną skokową ilością głosujących – drugi wynik frekwencyjny w historii konkursów (w głosowaniu wzięło udział 2 375 osób – przyp. red.), pragniemy ponownie zainicjować prace nad rozwojem Budżetem Obywatelskim – napisali członkowie stowarzyszenia Reaktor B7.

Zmiany regulaminu Budżetu Obywatelskiego Bochni zaproponowane przez Reaktor B7:

  1. Powrót do 1% dla Budżetu Obywatelskiego.
  2. Stworzenie cennika wykonawczego zawierającego komponenty najczęściej spotykane we wnioskach.
  3. Dodawanie niewykorzystanych środków z wykonania Budżetu Obywatelskiego z danego roku do kwoty Budżetu Obywatelskiego w roku następnym.
  4. Przenoszenie niewykorzystanych środków między projektami osiedlowymi i ogólnomiejskimi (w pierwszej kolejności środki pozostające z rozliczenia projektów osiedlowych powinny uzupełniać kwoty na projekty ogólnomiejskie).
  5. Wzmocnienie promocji Budżetu Obywatelskiego.

– Jesteśmy przekonani, że powyższe propozycje posłużą do nowelizacji Budżetu Obywatelskiego, który pozwala zamieniać energię społeczną w lokalny rozwój. Mamy nadzieję, że nasze propozycje otworzą nie tylko szeroką dyskusję nad rozwiązaniami, ale pomogą również sprawnie wypracować reguły, które zostaną zastosowane jeszcze w tegorocznym naborze. Liczymy na szeroką koalicję urzędników, radnych, czy innych osób, którym leży na sercu rozwój naszej lokalnej społeczności. Wypracujmy jak najlepsze rozwiązania – zaapelowali członkowie stowarzyszenia Reaktor B7.

O propozycjach Reaktora rozmawiano podczas styczniowego posiedzenia komisji prawa i spraw obywatelskich, ale nie podjęto żadnych decyzji. Temat ma powrócić podczas najbliższego posiedzenia tej komisji, zaplanowanego na 20 lutego.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia