R e k l a m a

Ispina. Jechał 141 km/h w obszarze zabudowanym i w obrębie przejścia dla pieszych

-

O 91 km/h przekroczył dozwoloną prędkość kierujący samochodem osobowym mieszkaniec gminy Brzesko. 27-latek rozpędził swoje BMW do 141 km/h, nie zważając ani na ograniczenie prędkości obowiązujące w obszarze zabudowanym, ani na znajdujące się w tym miejscu przejście dla pieszych.

W piątek (tj. 17 lutego br.) na terenie całego kraju miały miejsce policyjne działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. W ramach akcji policjanci zwracali szczególną uwagę m.in. na kierujących, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów drogowych – w szczególności – w rejonach przejść dla pieszych.

Tego dnia, od godziny 14 policjanci Wydziału Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Bochni kontrolowali prędkość kierujących pojazdami w miejscowości Ispina. Jako miejsce działań mundurowi wybrali odcinek znajdujący się w obrębie przejścia dla pieszych.

Tuż przed godziną 15, funkcjonariusze dokonali pomiaru prędkości samochodu osobowego marki BMW. Wynik kontroli wskazał aż 141 km/h, mimo ograniczenia obowiązującego w obszarze zabudowanym – tj. 50 km/h. Mundurowi zatrzymali pojazd, po czym przedstawili kierowcy powód kontroli.

27-latek z gminy Brzesko za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 2500 zł, a jego konto powiększyło się o 15 punktów karnych. Mężczyzna stracił również prawo jazdy na 3 miesiące.


Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Zachowując odpowiednią prędkość dbamy o bezpieczeństwo nie tylko swoje, ale również podróżujących z nami pasażerów oraz korzystających z dróg niechronionych uczestników ruchu drogowego.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia