R e k l a m a

Żadnej oferty na prace konserwatorskie na Rynku. Miasto robi drugie rozeznanie

-

Urzędnicy wciąż nie wiedzą, ile przyjdzie zapłacić za konserwację zabytków archeologicznych odkrytych podczas robót na płycie rynku. Choć szacują, że będzie to mniej niż 30 tys. euro.

Jak już informowaliśmy w Bochnianin.pl, tego zadania nie ujęto w głównym przetargu na realizację „Rynku OD-NOWA”. Pod koniec maja w ramach rozeznania cenowego do wybranych podmiotów przesłano prośby o przedstawienie oferty cenowej na wykonanie takich prac. Chodzi m.in. o zakonserwowanie odkopanych fragmentów murów, drewna i detali architektonicznych. Więcej o tym TUTAJ.

Niestety, w odpowiedzi na zapytanie magistratu nie wpłynęła ani jedna oferta. Dlatego od razu podjęto drugie rozeznanie. Termin składania ofert to najbliższy poniedziałek (17 czerwca).

Postępowanie jest prowadzone w trybie zapytania o cenę, co oznacza, że zamawiający spodziewa się, że wartość zamówienia nie przekroczy wyrażonej w złotych równowartości kwoty 30 000 euro.

Tymczasem miasto wciąż oczekuje na to, co znajdzie się w opinii ministerialnego rzeczoznawcy z zakresu archeologii (więcej na ten temat TUTAJ). Dokument będzie mieć kluczowe znaczenie dla decyzji co dalej z poczynionymi w centrum miasta odkryciami i rozpoczętą i przerwaną inwestycją.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc