Żadnej oferty na prace konserwatorskie na Rynku. Miasto robi drugie rozeznanie

-

Urzędnicy wciąż nie wiedzą, ile przyjdzie zapłacić za konserwację zabytków archeologicznych odkrytych podczas robót na płycie rynku. Choć szacują, że będzie to mniej niż 30 tys. euro.

Jak już informowaliśmy w Bochnianin.pl, tego zadania nie ujęto w głównym przetargu na realizację „Rynku OD-NOWA”. Pod koniec maja w ramach rozeznania cenowego do wybranych podmiotów przesłano prośby o przedstawienie oferty cenowej na wykonanie takich prac. Chodzi m.in. o zakonserwowanie odkopanych fragmentów murów, drewna i detali architektonicznych. Więcej o tym TUTAJ.

Niestety, w odpowiedzi na zapytanie magistratu nie wpłynęła ani jedna oferta. Dlatego od razu podjęto drugie rozeznanie. Termin składania ofert to najbliższy poniedziałek (17 czerwca).

Postępowanie jest prowadzone w trybie zapytania o cenę, co oznacza, że zamawiający spodziewa się, że wartość zamówienia nie przekroczy wyrażonej w złotych równowartości kwoty 30 000 euro.

Tymczasem miasto wciąż oczekuje na to, co znajdzie się w opinii ministerialnego rzeczoznawcy z zakresu archeologii (więcej na ten temat TUTAJ). Dokument będzie mieć kluczowe znaczenie dla decyzji co dalej z poczynionymi w centrum miasta odkryciami i rozpoczętą i przerwaną inwestycją.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

Bochnia. Policja zarekwirowała 8 automatów do gier

- Dzięki wspólnej akcji bocheńskich policjantów i funkcjonariuszy Małopolskiego Urzędu Celnego w Krakowie, walka z nielegalnym hazardem na terenie solnego grodu...

Ostrzeżenie: W niedzielę możliwe burze z gradem

W ostatnich dniach niespokojnie było na północy i zachodzie kraju, dziś gwałtowne zjawiska pogodowe zapowiadane są m.in. w Małopolsce i Podkarpaciu.

Drwinia. 300 tys. zł na walkę z komarami. Będą opryski z powietrza?

Plaga komarów w gminie Drwinia na północy powiatu bocheńskiego jest na tyle uciążliwa dla mieszkańców, że samorząd chce zabrać się za walkę...

Bochnia. IV Międzyszkolny Turniej Szaradziarski

14 czerwca 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 odbył się IV Międzyszkolny Turniej Szaradziarski o Puchar Burmistrza Miasta Bochnia. Do...

Rząd wesprze samorządy borykające się z plagą komarów po majowych podtopieniach

Gminy, które ucierpiały podczas majowych podtopień, otrzymają kolejne wsparcie ze strony rządu. Pomoc będzie dotyczyła tych jednostek samorządu z Małopolski, Podkarpacia...

CO? GDZIE? KIEDY?

czerwiec, 2019

16cze16:0018:00Gra terenowa i akcja wymiany książek

Więcej wydarzeń
18,691FaniLubię
606ObserwującyObserwuj
X