R e k l a m a

Małopolska. Kurator oświaty wzywa do wieszania portretów JPII w każdej szkole

-

Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak w oficjalnym apelu skierowanym do dyrektorów, nauczycieli, rodziców i uczniów wezwała „aby we wszystkich przedszkolach, szkołach, placówkach na widocznych miejscach pojawił się portret świętego Jana Pawła II”. Ma to być odpowiedź na „podłą kampanię szkalowania naszego Wielkiego Rodaka”.

Apel opublikowano w piątek na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Już dzień wcześniej Barbara Nowak na Twitterze wzywała: – Trzeba, by Polacy stali się tarczą zasłaniającą św. Jana Pawła II przed plugastwem. (…) Niech portret JPII pojawi się w oknach mieszkań i zakładów pracy, będzie z nami na profilach społecznościowych, w pracy i w szkole.

Zobacz też: Sejm w obronie imienia Jana Pawła II. Co mówili i jak zagłosowali nasi posłowie?


Szanowni Państwo
Dyrektorzy, Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie
Szkół Małopolski

Od kilku lat już trwa nieprzerwanie atak na system wartości leżący u podstaw cywilizacji chrześcijańskiej.

W ostatnich miesiącach prowadzona jest szczególnie podła kampania szkalowania naszego Wielkiego Rodaka – Świętego Jana Pawła II – Człowieka, który swoją moralną siłą, ogromną wiedzą oraz głęboką wiarą zadziwiał podczas swojego pontyfikatu cały świat, a nie tylko wyznawców religii chrześcijańskiej.

To Jego zdecydowana postawa i działania pozwoliły Polsce odzyskać Wolność, zrzucić jarzmo ustroju totalitarnego komunistycznego. Jego miłość do Boga i bliźniego pozwoliła uciskanym narodom i jednostkom odzyskać godność. Preparowane dziś „dowody” przeciwko Janowi Pawłowi II są cynicznym kłamstwem obliczonym na zniszczenie autorytetu  Świętego.

Prawda jest naszą siłą. Nie pozwólmy zatriumfować złu. Dajmy świadectwo Prawdy i tak jak Wielki Papież kiedyś upominał się o nas, my dziś walczmy o przekaz Prawdy Jego Osoby i dzieł.

Zwracam się do Państwa z prośbą, aby we wszystkich przedszkolach, szkołach, placówkach na widocznych miejscach pojawił się portret Jana Pawła II. Niech Jego dobra twarz wita młodych ludzi, pracowników i gości. Bądźmy ludźmi honoru. Budujmy wspólnotę odważnych obrońców Wielkiego Polaka.

Stańmy przy Nim tak, jak On stanął przy nas.

Barbara Nowak
Małopolski Kurator Oświaty

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc