R e k l a m a

Poseł Bukowiec o inflacji: „Polacy przez PiS popadają w biedę!”

-

– W lutym 2023 r. ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły w porównaniu do lutego 2022 r. o 18,4% – poinformował w środę Główny Urząd Statystyczny. To najwyższy poziom inflacji od 1996 roku.

Jak podaje GUS, rok do roku najbardziej wzrosły ceny w zakresie żywności (o 24,7%), mieszkania (o 20,7%) oraz transportu (o 23,7%).

Politycy komentują

Wysoki poziom inflacji komentują m.in. w mediach społecznościowych eksperci oraz opozycyjni politycy – także z naszego okręgu wyborczego. Poseł Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL) napisał na Twitterze: – INFLACJA 18,4%! PiS funduje nam największą drożyznę od 27 lat! Te rujnujące budżety polskich rodzin rządy kosztują zdecydowanie za dużo.

Natomiast poseł Stanisław Bukowiec (Porozumienie) zwrócił uwagę: – Polacy przez PiS popadają w biedę! Ale dla PiSu to dobra sytuacja, bo inflacja równa się wyższe dochody budżetu. Każdy punkt procentowy to 4,7 mld zł więcej w państwowej kasie.

Ceny będą rosły wolniej?

W zeszłym tygodniu na konferencji prasowej prezes NBP Adam Glapiński ogłosił, że „płaskowyż inflacji powoli się kończy” i zaznaczył, że chociaż w lutym inflacja może podskoczyć do 18,5%, to dane z marca powinny być bardziej optymistyczne. – Generalny trend jest jasny: od marca inflacja leci w dół o dziesięć punktów procentowych w ciągu roku i na koniec 2023 schodzimy do jednocyfrowej inflacji – przekonywał szef NBP.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia