Bochnia. Radni zgodzili się na dołożenie prawie 4 mln zł do rewaloryzacji Plant

-

W czwartek bocheńscy radni zgodzili się na dołożenie prawie 4 mln zł z budżetu Bochni na rewaloryzację Plant Salinarnych. Otworzy to magistratowi drogę do podpisania umowy z firmą, która w ostatnim przetargu zaproponowała najkorzystniejszą ofertę.

Przypomnijmy: w pierwszym przetargu najtańsza oferta opiewała na ok. 17,1 mln zł, a w drugim na 16,35 mln zł. To znacznie więcej niż zaplanował magistrat (prawie 13 mln zł, w tym ok. 12 mln zł to dotacja z Polskiego Ładu). Drugiego przetargu na razie nie zakończono (przekazano tylko informację z otwarcia ofert) i po czwartkowej decyzji radnych miasto będzie mogło podpisać umowę z wykonawcą.

W czwartek podczas sesji głosowano dwie uchwały. Pierwsza zmieniła tegoroczny budżet Bochni. W projekcie tej uchwały było szereg różnych pozycji, a wśród nich dołożenie 230 tys. zł na rewaloryzację Plant Salinarnych.

Kluczowa jest jednak druga uchwała zmieniająca Wieloletnią Prognozę Finansową (określa limity wydatków). Dotychczas przy zadaniu „Rewaloryzacja zabytkowych Plant Salinarnych w Bochni” widniały kwoty: 7 115 000 zł na 2023 r. i 5 835 000 zł na 2024 zł (razem prawie 13 mln zł).

Uchwała z kwietnia zawiera następujące kwoty: 7 345 000 zł na 2023 r. i 9 445 000 zł na 2024 r. (razem 16,8 mln zł). Oznacza to zwiększenie środków o ponad 3,8 mln zł.

Wynik głosowania uchwały ws. zmiany uchwały budżetowej Gminy Miasta Bochnia na 2023 rok:

ZA (16): Marta Babicz, Zenona Banasiak, Marek Bryg, Stanisław Dębosz, Andrzej Dygutowicz, Bogusław Dźwigaj, Edward Dźwigaj, Celina Kamionka, Eugeniusz Konieczny, Anna Morajko, Kinga Przyborowska, Łucja Satoła-Tokarczyk, Krzysztof Sroka, Kazimierz Ścisło, Alicja Śliwa, Kazimierz Wróbel;

PRZECIW (3): Jerzy Lysy, Janusz Możdżeń, Damian Słonina;

WSTRZYMAŁ SIĘ (1): Bogdan Kosturkiewicz;

NIEOBECNY (1): Jan Balicki.

Wynik głosowania uchwały ws. zmiany uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Miasta Bochnia na lata 2023-2033:

ZA (17): Marta Babicz, Zenona Banasiak, Marek Bryg, Stanisław Dębosz, Andrzej Dygutowicz, Bogusław Dźwigaj, Edward Dźwigaj, Celina Kamionka, Eugeniusz Konieczny, Bogdan Kosturkiewicz, Anna Morajko, Kinga Przyborowska, Łucja Satoła-Tokarczyk, Krzysztof Sroka, Kazimierz Ścisło, Alicja Śliwa, Kazimierz Wróbel;

PRZECIW (3): Jerzy Lysy, Janusz Możdżeń, Damian Słonina;

NIEOBECNY (1): Jan Balicki.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

czerwiec, 2023