Dni Bochni 2023. Święto Ulicy Białej – PROGRAM

-

Ciepłe przyjęcie podczas zeszłorocznych Dni Bochni Święta Ulicy Białej zarówno przez jej mieszkańców, osoby prowadzące na niej działalność gospodarczą jak i licznych jego uczestników zachęciło organizatorów do kontynuowała go także w 2023 roku. Podobnie jak w ubiegłym roku „spiritus movens” przedsięwzięcia są właściciele restauracji Cameralna, natomiast część warsztatowo-artystyczną przygotowali: Galeria Biała, Galeria Kopalnia Sztuki, PZU oddział w Bochni oraz Miejski Dom Kultury.

W programie (początek w piątek 16 czerwca o godz. 17:00):

  • Galeria Biała zaprasza na warsztaty ceramiczne (obowiązują zgłoszenia – szczegóły na fb galerii) i wystawę prac uczestników całorocznych warsztatów prowadzonych w galerii.
  • Galeria Kopalnia Sztuki wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 5 wyeksponuje prace konkursowe „Być jak Matejko” oraz „Postacie z obrazów mistrza Jana Matejki – żywe obrazy” umożliwi także zakup pamiątek związanych z Bochnią, a wydawnictwo Regis zaprezentuje nowy przewodnik turystyczny po Bochni i okolicach „Bochnia i Powiat Bocheński”.
  • Miejski Dom Kultury zaprasza dzieci do wspólnego kolorowania malowanek XXL przedstawiających legendy bocheńskie a udostępnione przez właścicieli wydawnictwa Regis.
  • PZU Oddział Bochnia przygotował warsztaty udzielania pierwszej pomocy z wykorzystaniem technologii VR.
  • Planeta Kawy umożliwi zakup czekolad i mieszanek herbat sporządzonych specjalnie z okazji jubileuszu 770-lecia nadania Bochni praw miejskich oraz oczywiście kawy.
  • Kącik poetycki „W ramach kolażu” stworzy Kamila Kaczmarczyk.

Największe atrakcje zapewni restauracja Cameralna, która zaprasza na „Cameralne grillowanie z Magdą Gessler” oraz „Cameralny koncert” gwiazdy wieczoru Łukasza Zagrobelnego (początek o godz. 20:00), który podobnie jak w zeszłym roku Marcin Wyrostek rozpocznie swój występ na balkonie, aby później zejść do publiczności zgromadzonej na ulicy Białej.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

październik, 2023