Dni Bochni 2023. Szachiści zagrali o Puchar Burmistrza Bochni

-

W niedzielę w restauracji Murowianka, w ramach Dni Bochni 2023, rozegrany został XIX Międzynarodowy Memoriał Szachowy im. dr. Edwarda Arłamowskiego.

W zawodach wzięło udział 67 osób. Wśród seniorów najlepszym zawodnikiem okazał się Damian Lewtak, który wywalczył Puchar Burmistrza Miasta Bochni. Zwycięstwo wśród juniorów zdobył Maciej Mikuła (rocznik 2006) i z Bochni wyjechał z Pucharem Dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Bochni.

Imprezę otwarli: Anna Kocot-Maciuszek – dyrektorka Miejskiego Domu Kultury w Bochni (organizator turnieju), dr hab. prof. AGH Bogdan Kosturkiewicz – Przewodniczący Rady Miasta Bochnia oraz Gustaw Korta – Zastępca Burmistrza Bochni.

Przewodniczący Rady Miasta przybliżył sylwetkę patrona zawodów dr. Edwarda Arłamowskiego, prawnika z zawodu i szachisty z zamiłowania. Burmistrz Gustaw Korta, życząc ciekawych potyczek na szachownicach zaprosił do spaceru po mieście, szczególnie jego zrewitalizowanych przestrzeniach i oficjalnie otworzył rozgrywki.

Po trwających ponad sześć godzin rozgrywkach, miejsca na podium ukształtowały się następująco: