R e k l a m a

Bochnia. Urzędnicy chcą wydzierżawić fragment działki przy ZUS-ie. Ma tam powstać płatny parking

-

Bocheński magistrat ogłosił przetarg na dzierżawę części działki znajdującej się przy ul. Kazimierza Wielkiego w Bochni po północnej stronie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Obecnie miejsce to służy kierowcom jako nieformalny, bezpłatny parking. Jeśli znajdzie się chętny na dzierżawę to funkcja tego miejsca się nie zmieni – nadal będzie tam parking, ale płatny.

Postępowanie przetargowe dotyczy dzierżawy na jeden rok części działki nr 6649/1 przy ul. Kazimierza Wielkiego w Bochni o łącznej pow. 0,1030 ha. Zaznaczono, że przeznaczeniem nieruchomości jest działalność gospodarcza polegająca na urządzeniu i prowadzeniu ogólnodostępnego parkingu.

Chcemy wydzierżawić tę działkę, bo ona jest niewykorzystana. Natomiast stan finansów miasta nie pozwala na urządzenie tam parkingu. Możemy jednak wydzierżawić grunt i jeśli znajdzie się chętny to będą wpływy do budżetu miasta – powiedział w rozmowie z Bochnianin.pl Stefan Kolawiński, burmistrz Bochni.

Organizacja parkingu, w tym ewentualne utwardzenie nawierzchni oraz ustalenie opłat za parkowanie ma leżeć po stronie firmy, która wydzierżawi ten teren.

Cenę wywoławczą miesięcznego czynszu dzierżawnego ustalono na poziomie 8 500 zł netto.

Przetarg odbędzie się w środę 28 czerwca.

Na mapie zaznaczono część działki nr 6649/1 przy ul. Kazimierza Wielkiego w Bochni, na której obecnie parkują samochody. | Źródło: mapy Google.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia