R e k l a m a

Burmistrz Bochni zamontował na Plantach tablicę informacyjną. Rewitalizacja ma wkrótce ruszyć – ZDJĘCIA

-

Rozpoczynamy budowę – powiedział w środę na Plantach Salinarnych w Bochni burmistrz Stefan Kolawiński, który przy placu zabaw, gdzie po rozbiórce powstanie fontanna, symbolicznie zamontował tablicę informacyjną. W briefingu prasowym uczestniczyli m.in. parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości: posłanka Józefa Szczurek-Żelazko i poseł Wiesław Krajewski.

Przypomnijmy: umowa z firmą Krisbud Sp. z o.o. z Trzebini, czyli wykonawcą rewaloryzacji Plant Salinarnych, została podpisana 1 czerwca br. Termin wykonania określono na 15 miesięcy liczone od dnia podpisania umowy, czyli prace powinny zostać zakończone do 1 września 2024 roku. Koszt zadania to ponad 16 mln zł. Bochnia otrzymała promesę dotacyjną z Polskiego Ładu w wysokości prawie 12 mln zł.

Rewitalizacja miasta jest w toku. Myślę tutaj o miejscach, które już zostały zmienione i na pierwszym miejscu oczywiście Rynek, ale myślę również o budowie tężni solankowej i wielu miejscach w Bochni, które zostały zmienione. To jest proces, który się toczy. Do jego realizacji niezbędne są środki i chciałbym w tym miejscu podziękować pani poseł Józefie Szczurek-Żelazko, Urszuli Ruseckiej, Annie Pieczarce, ale również osobie, która w sposób bardzo jednoznaczny i bezpośredni zdobywa to co dla nas jest najbardziej istotne, czyli pozyskuje w naszym imieniu, lobbuje na naszą rzecz za środkami, które ułatwiają nam realizację zamierzeń. Myślę tutaj o panu Wiesławie Krajewskim – powiedział Stefan Kolawiński, burmistrz Bochni.

Jesteśmy przed ważną inwestycją, na którą wiele osób czeka, wiele osób się nią interesuje, wielu osobom na niej zależy, ale również wiele osób martwi się tym czy my coś zepsujemy, czy to co będzie do zaproponowania w ramach istniejącego przecież od lat projektu będzie zrealizowane, w jakim zakresie, w jakiej jakości. Jestem głęboko przekonany o tym, że będziemy z tego miejsca zadowoleni, że będziemy z niego korzystać tak jak korzystamy z tężni i innych rzeczy, które już są zrewitalizowane – stwierdził Stefan Kolawiński.

Państwo widzicie jak Bochnia się zmienia, pięknieje, ale też remontuje się wiele dróg, wiele instytucji, budowane są mosty, też ta infrastruktura turystyczna, sportowa, która staje się już takim naturalnym obiektem, który komponuje się w całokształt pejzażu Bochni. Nie byłoby tego, gdyby nie dobra współpraca rządu z samorządem i dziękuję panu burmistrzowi za tę współpracę, dziękuję też radzie miasta, bo przecież to państwo radni z przewodniczącym Bogdanem Kosturkiewiczem bardzo często wspieracie te inwestycje, gwarantujecie środki na udział własny – powiedziała Józefa Szczurek-Żelazko, posłanka PiS.

Już od wielu lat coraz bardziej wiele inwestycji dodają uroku temu pięknemu miastu. Parę miesięcy temu byliśmy na wspólnej gali lokacji miasta 770 lat i można powiedzieć, że piękna kontynuacja. Oprócz tego co się działo w historii to dzisiaj współcześnie żyjący mieszkańcy, samorządowcy z panem burmistrzem Stefanem Kolawińskim na czele dba o tę historię, o to dziedzictwo, ale również o to co się będzie działo teraz i w przyszłości. Tego typu inwestycja – rewaloryzacja tych Plant – to jest właśnie szacunek dla przeszłości, a jednocześnie pokazanie tych walorów miasta dla przyszłych pokoleń – powiedział Wiesław Krajewski, poseł PiS.

Przedstawiciel wykonawcy zapewnił, że firma Krisbud jest w stanie zrealizować tę inwestycję bezproblemowo.

Firma Krisbud posiada wieloletnie doświadczenie, grupę specjalistów, którzy realizowali podobne projekty, które znajdują się w naszym portfolio. Możemy pochwalić się Parkiem Bednarskiego (w Krakowie – przyp. red.), który niedawno skończyliśmy, czy Park im. Wisławy Szymborskiej (również w Krakowie – przyp. red.), który będzie otwarty 2 lipca. Te realizacje mogą potwierdzić, że jesteśmy w stanie zrealizować tę inwestycję mam nadzieję ku uciesze mieszkańców bezproblemowo i przed czasem – powiedział Paweł Gębala, dyrektor ds. realizacji kontraktów Krisbud Sp. z o.o.

Prace mają ruszyć po uzyskaniu pozwolenia od konserwatora zabytków.

Nasz plan minimum w tym roku to uzyskanie pozwolenia na prowadzenie prac archeologicznych, będziemy mogli ruszyć z marszu z robotami, pierwsze prace związane z fontanną, uzbrojeniem terenu, czy renowacją pomnika Czynu Niepodległościowego. Myślę, że w przyszłym roku już będzie więcej widać, bo to będą roboty wykończeniowe: nasadzenia, trawniki, oświetlenie – zapowiedział Paweł Gębala.


Inwestycja obejmuje m.in. remont i przebudowę istniejących alei, budowę nowych alei, likwidację placu zabaw, budowę fontanny, budowę placu wraz z kompozycją roślinną, przebudowę i rozbudowę oświetlenia terenu, sieci energetycznej, przyłączy i sieci wodociągowych, kanalizacji sanitarnej i opadowej, budowę sieci teletechnicznej, wymianę i budowę elementów małej architektury, wycinkę, zabiegi pielęgnacyjne oraz nowe nasadzenia zieleni wysokiej, krzewów oraz zieleni niskiej.

W porównaniu z pierwotnymi planami, zrezygnowano m.in. z multimediów przy fontannie, rozbiórki drogi dojazdowej do Szkoły Podstawowej nr 2 od ul. Czackiego, konserwacji płaskorzeźby św. Mikołaja i figury św. Jana Nepomucena, instalacji ławki multimedialnej i kiosku multimedialnego. Na razie nie będzie też rzeźby górnika z koniem kopalnianym, a altana nie będzie odnawiana.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia