R e k l a m a

Narkotyki. Policja zlikwidowała dwie uprawy konopi indyjskich k. Bochni

-

Nawet blisko 400 porcji narkotyku mogło powstać z suszu uzyskanego z krzewów konopi, które zabezpieczyli bocheńscy i krakowscy kryminalni. Rośliny rosły na terenie nieużytków, zasłonięte wysoką trawą i krzewami. Policjanci zabezpieczyli w sumie 18 krzewów w różnej fazie rozwoju, z których największe osiągały wysokość blisko 1 metra.

Wspólną akcję policjanci wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bochni i Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przeprowadzili w dwóch miejscach powiatu bocheńskiego we wtorek 2 lipca.

W pierwszym przypadku policjanci z Bochni zabezpieczyli 10 krzewów konopi, które wzrastały zasadzone w donicach. W drugim zabezpieczono 8 krzewów konopi w różnej fazie wzrostu – tym razem krzewy rosły zasadzone w ziemi.

Wstępne badanie testerem wykazało w zabezpieczonych roślinach (w sumie 18 krzewów) obecność substancji narkotycznych tzw. THC.

– Na miejscu, gdzie uprawiane były rośliny przeprowadzono dokładne oględziny kryminalistyczne, które wykorzystane zostaną w postępowaniu ukierunkowanym na ustalenie i zatrzymanie właścicieli roślin – poinformował podkom. Łukasz Ostręga, rzecznik prasowy bocheńskiej policji.

Po przeprowadzeniu dokładnej analizy okazało się, że z uzyskanego suszu można wydzielić blisko 400 porcji narkotyku.

Za nielegalną uprawę konopi indyjskich sprawcom grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia