R e k l a m a

„Panie policjancie to było tylko jedno piwko”. Miał 3,2 promila

-

Zatrzymany do kontroli 43-latek z powiatu bocheńskiego przekonywał policjantów, że wypił tylko jedno piwo. Mężczyzna kierował traktorkiem „garażowej konstrukcji” mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Kontrolę drogową przeprowadzili policjanci ruchu drogowego z Bochni. Na jednej z dróg powiatu bocheńskiego uwagę drogówki zwrócił kierowca poruszający się traktorem typu „SAM”. Pojazd nie posiadał tablicy rejestracyjnej, a tor jazdy pojazdu daleki był od właściwego.

Już pierwszy kontakt policjantów z 43-letnim szoferem ciągnika, od którego rozchodziła się silna woń alkoholu dał podstawę do podejrzenia, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Chwilę później badanie potwierdziło, że kierowca SAM-a jest kompletnie pijany – 3,2 promile alkoholu w organizmie 43 latka – tyle wskazał policyjny alkomat.

Mężczyzna zdawał się być mocno zaskoczony wynikiem badania, próbując jednocześnie przekonać policjantów, że wypił tylko jedno piwo.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości 43-latkowi grozi kara do 2 lat więzienia. Mężczyzna nie ma co liczyć na taryfę ulgową, gdyż to nie pierwszy raz jak kieruje pojazdem na podwójnym gazie. Ponadto kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu bez wymaganego ubezpieczenia dodatkowo wiąże się z bardzo wysoką karą finansową.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia