Brzesko. Policja zawiozła ranną 8-latkę do szpitala

-

Wczoraj, 4 lipca br. do funkcjonariusza brzeskiej jednostki wykonującego czynności służbowe na placu Kazimierza Wielkiego podbiegła matka z zakrwawionym, przerażonym dzieckiem. Policjant był w „cywilu”, więc kobieta nie wiedziała z kim ma do czynienia. Nie było jednak czasu na rozmowy. Dziewczynka miała ranę głowy.

Funkcjonariusz zabrał matkę z płaczącym dzieckiem do radiowozu i z drugim funkcjonariuszem pojechali na oddział ratunkowy brzeskiego szpitala.

W trakcie drogi policjant opatrzył ranę dziewczynki, aby zatamować krwawienie. Jednocześnie poinformował dyżurnego jednostki, aby powiadomił personel na SOR-ze. Zagadując próbował uspokoić dziewczynkę, która była w szoku i cały czas płakała. Matka 8-latki opowiedziała, że córka uderzyła głową o betonowy słup.

Na oddziale ratunkowym dziewczynka trafiła w ręce specjalistów. Choć na początku groźnie to wyglądało z uwagi na to, że dziewczynka była cała we krwi, to na szczęście rana okazała się niegroźna.

Kiedy emocje już opadły Julia dostała od policjantów drobny upominek i policyjną maskotkę, aby choć trochę ukoić ból po nieprzyjemnym zdarzeniu.

– „Chronić i pomagać” to nie tylko puste słowa, to dewiza, którą wyznają funkcjonariusze i dają temu wyraz prawie każdego dnia podczas służby. Przykładów pomocy, którą niosą policjanci jak się okazuje nie brakuje – podsumowuje st. asp. Grzegorz Buczak z brzeskiej policji.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

3,5 miliona złotych na powiatową inwestycję w Stradomce i Nieszkowicach Małych

W obecności starosty bocheńskiego Adama Korty oraz członka zarządu Rafała Rudki podpisano w Starostwie Powiatowym w Bochni umowę na rozbudowę drogi powiatowej...

Nowy Wiśnicz. Pijany 24-latek za kierownicą. Miał prawie 3 promile

Służbowym samochodem, z kolegami, pojechał na przejażdżkę do sklepu. Na parkingu uderzył w osobowego chevroleta. Dzięki reakcji poszkodowanego i świadków zdarzenia,...

W czwartek w Muzeum spotkanie pt. „Wzdłuż naszych granic”

Muzeum im. prof. Stanisława Fischera w Bochni zaprasza na spotkanie z cyklu „Z Bochni w świat. Ze świata do Bochni”. W czwartek...

Bochnia. Co z drugim etapem łącznika? Poseł zachęca do rozmów

Budowę drogi łączącej autostradowy węzeł "Bochnia" z drogą krajową nr 94 podzielono na dwa etapy. Dla pierwszego właśnie niedawno wyłoniono wykonawcę i...

Bochnia. Ogłoszono przetarg na remont Orlika. Naprawią boisko w tym roku?

Bocheński magistrat ogłosił przetarg na wykonanie remontu boiska sportowego na os. Niepodległości. Czy uda się zrealizować prace jeszcze w tym roku?

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

CO? GDZIE? KIEDY?

listopad, 2019

20lis17:30Wieczór moniuszkowski u Bochniaków

21lis14:30Pochówek szczątków partyzanta "Paska"

21lis17:3019:00Wykład "Wzdłuż naszych granic"

23lisCały dzień24Akcja pomocy "Wszyscy dla Górala"

28lis09:0014:00Sesja Rady Miasta

Więcej wydarzeń
19,902FaniLubię
657ObserwującyObserwuj
449SubskrybującySubskrybuj
X