Brzesko. Policja zawiozła ranną 8-latkę do szpitala

-

Wczoraj, 4 lipca br. do funkcjonariusza brzeskiej jednostki wykonującego czynności służbowe na placu Kazimierza Wielkiego podbiegła matka z zakrwawionym, przerażonym dzieckiem. Policjant był w „cywilu”, więc kobieta nie wiedziała z kim ma do czynienia. Nie było jednak czasu na rozmowy. Dziewczynka miała ranę głowy.

Funkcjonariusz zabrał matkę z płaczącym dzieckiem do radiowozu i z drugim funkcjonariuszem pojechali na oddział ratunkowy brzeskiego szpitala.

W trakcie drogi policjant opatrzył ranę dziewczynki, aby zatamować krwawienie. Jednocześnie poinformował dyżurnego jednostki, aby powiadomił personel na SOR-ze. Zagadując próbował uspokoić dziewczynkę, która była w szoku i cały czas płakała. Matka 8-latki opowiedziała, że córka uderzyła głową o betonowy słup.

Na oddziale ratunkowym dziewczynka trafiła w ręce specjalistów. Choć na początku groźnie to wyglądało z uwagi na to, że dziewczynka była cała we krwi, to na szczęście rana okazała się niegroźna.

Kiedy emocje już opadły Julia dostała od policjantów drobny upominek i policyjną maskotkę, aby choć trochę ukoić ból po nieprzyjemnym zdarzeniu.

– „Chronić i pomagać” to nie tylko puste słowa, to dewiza, którą wyznają funkcjonariusze i dają temu wyraz prawie każdego dnia podczas służby. Przykładów pomocy, którą niosą policjanci jak się okazuje nie brakuje – podsumowuje st. asp. Grzegorz Buczak z brzeskiej policji.

PODOBNE ARTYKUŁY

R e k l a m a

NAJNOWSZE

100-lecie „Społem” PSS w Bochni świętowano w Kopalni – ZDJĘCIA

W miniony piątek 19 lipca w podziemiach bocheńskiej kopalni soli świętowano jubileusz 100-lecia „Społem” Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Bochni.

Młodzież z Zatoki realizuje projekt „Betonowym szlakiem” – ZDJĘCIA

W sobotę grupa młodzieży realizująca projekt „Betonowym szlakiem” zorganizowała dla swych młodszych kolegów kilkugodzinną zabawę plenerową na terenie świetlicy w Zatoce (gmina...

Pożyczki unijne – 5 rzeczy, które warto wiedzieć

1. Gdzie po pożyczkę unijną? Na początek warto odwiedzić stronę http://pożyczkaunijna.pl i dowiedzieć się,...

Bochnia. Ulewa znów zatopiła archeologiczne zabytki – ZDJĘCIA, WIDEO

Intensywne opady deszczu, które w niedzielę przeszły nad Bochnią, po raz kolejny zalały wykopy archeologiczne prowadzone w centrum miasta. Kompletnie zalana została...

Bochnia. Budowa tężni z lotu ptaka – ZDJĘCIA

Pan Grzegorz Paluchowski, który niedawno podesłał nam zdjęcia rewitalizowanego rynku widzianego z wysokości kilkuset metrów, ponownie postanowił podzielić się z redakcją i...

Ogłoszenia i Artykuły promocyjne

Pożyczki unijne – 5 rzeczy, które warto wiedzieć

1. Gdzie po pożyczkę unijną? Na początek warto odwiedzić stronę http://pożyczkaunijna.pl i dowiedzieć się,...

Radny wojewódzki Stanisław Bukowiec uruchamia dyżury w terenie

W związku z licznymi prośbami mieszkańców i przedstawicieli organizacji społecznych o możliwość spotkania, porozmawiania o różnych sprawach, problemach - radny wojewódzki Stanisław...

CO? GDZIE? KIEDY?

lipiec, 2019

Sprawdź za jakiś czas! 🙂

19,027FaniLubię
612ObserwującyObserwuj
X