R e k l a m a

Rzezawa. Zakończono termomodernizację biblioteki i klubu seniora – ZDJĘCIA

-

Zakończono termomodernizację budynku Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Klubu Senior+ w Rzezawie. Wartość inwestycji wyniosła blisko 380 tys. zł i została wsparta dotacją w wysokości niespełna 180 tys. zł z PROW.

W ramach inwestycji przeprowadzono szereg prac, w tym wymieniono okna i drzwi zewnętrzne, zamontowano nowe parapety oraz wykonano ocieplenie ścian zewnętrznych. Zadanie objęło ponadto m.in. izolację ścian fundamentowych, a także wykonanie nowej elewacji, która nadała budynkowi estetycznego i nowoczesnego wyglądu.

To kolejne zadanie inwestycyjne dotyczące budynku przy ulicy Kościelnej 6 w Rzezawie zrealizowane w ostatnim czasie. Bardzo się z tego cieszę, ponieważ to niezwykle ważny obiekt użyteczności publicznej, z którego codziennie korzysta bardzo wielu mieszkańców naszej gminy – mówi Mariusz Palej, wójt gminy Rzezawa.

Kilkanaście miesięcy temu budynek biblioteki i Klubu Senior+ przeszedł kompleksowy remont dachu. Zmodernizowane zostały także pomieszczenia kotłowni. Następnie ruszyły prace związane z zagospodarowaniem terenu. Wykonano wówczas m.in. odwodnienie budynku i zamontowano nowe ogrodzenie. Łączna wartość tych wszystkich prac wyniosła blisko 770 tys. zł, z czego 500 tys. zł pochodziło ze środków zewnętrznych.

Wkrótce w sąsiedztwie budynku zostaną zainstalowane elementy małej architektury, w tym drewniana altana z ławkami i leżakami, wiata turystyczna, stojaki na rowery i stacja do ich naprawy oraz siłownia zewnętrzna. Na realizację tego zadania, którego szacunkowa wartość wynosi około 170 tys. zł, Gmina Rzezawa również pozyskała dotacje w kwocie blisko 87 tys. zł.

Przeprowadzone inwestycje sprawiają, że budynek przy ulicy Kościelnej 6 w Rzezawie, który jest bardzo ważnym obiektem na mapie gminy, będzie przez wiele następnych lat służył mieszkańcom – zarówno dzieciom, młodzieży, dorosłym, jak i seniorom.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc