R e k l a m a

Adam Korta: Będę strzegł praw przypisanych samorządowi terytorialnemu

-

– Władza centralna odbiera kompetencje samorządom terytorialnym. A samorząd terytorialny to nie wójt, nie burmistrz, prezydent, nie starosta – samorząd terytorialny to wspólnota mieszkańców, wszyscy mieszkańcy. Więc chcę zapewnić państwa, że jeżeli obdarzycie mnie w najbliższych wyborach zaufaniem, to (…) będę strzegł wszystkich praw, które są przypisane samorządowi terytorialnemu – mówił dziś w Krakowie Adam Korta na konferencji prasowej inaugurującej kampanię wyborczą Koalicji Obywatelskiej w Małopolsce.

Dziś, 19 sierpnia na Skwerze Andrzeja Wajdy pod Teatrem Słowackiego w Krakowie odbyła się konferencja prasowa inaugurująca kampanię wyborczą Koalicji Obywatelskiej w Małopolsce. Obecni byli kandydaci do Sejmu i Senatu Koalicji Obywatelskiej, w tym liderzy list w Małopolsce: Bartłomiej Sienkiewicz, Dorota Niedziela, Weronika Smarduch, Urszula Augustyn oraz przewodniczący Małopolskiej Platformy Obywatelskiej Aleksander Miszalski. 

– Będziemy walczyć na ulicach, w domach, na polu, gdzie się tylko da – deklarował lider krakowskiej listy Bartłomiej Sienkiewicz, a liderka listy zachodniej Małopolski Dorota Niedziela dodawała: – Będziemy walczyć nie tylko o siebie, nie tylko o nasze dzieci, nie tylko o seniorów ale również o polską wieś. 

Podczas konferencji prasowej głos zabrał także starosta bocheński Adam Korta, który w naszym okręgu jest kandydatem zjednoczonej opozycji do Senatu:

– Władza centralna odbiera kompetencje samorządom terytorialnym. A samorząd terytorialny to nie wójt, nie burmistrz, prezydent, nie starosta – samorząd terytorialny to wspólnota mieszkańców, wszyscy mieszkańcy. Więc chcę zapewnić państwa, że jeżeli obdarzycie mnie w najbliższych wyborach zaufaniem, to (…) będę strzegł wszystkich praw, które są przypisane samorządowi terytorialnemu – zapowiedział bocheński samorządowiec.

Adam Korta dodał także: – Myślę, że ta drużyna, wspólnie razem, będzie dążyła do tego, żeby doszło do decentralizacji, że samorządom zostały przypisywane kompetencje, ale i przypisywane też [na nie – przyp. red] właściwe środki. Szanowni państwo, ruszamy w podróż o lepszą Polskę! – zakończył.

Tuż po konferencji prasowej kandydaci ruszyli do zbiórki podpisów popierających komitet wyborczy KO.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc