R e k l a m a

Rozjeżdżanie lasów w Sobolowie. Policja zapewnia o patrolach i zapowiada kolejne

-

Bocheńska policja zapewnia, że w ostatnim czasie funkcjonariusze podejmowali kontrole związane z wjazdem crossów i quadów do lasów w Sobolowie w gminie Łapanów. Jednocześnie zapowiada kolejne takie akcje.

Przypomnijmy: mieszkańcy wsi Sobolów w gminie Łapanów apelują o podjęcie kroków mających na celu egzekwowanie zakazu wjazdu pojazdów silnikowych (motocykli crossowych, quadów, samochodów terenowych) na tereny leśne. Pismo w tej sprawie wysłali do Komendanta Powiatowego Policji w Bochni, Nadleśnictwa Brzesko i Leśnictwa Chrostowa. Więcej na ten temat TUTAJ.

O komentarz do sprawy zwróciliśmy się do bocheńskiej policji. Jej rzecznik zapewnia, że w ostatnim czasie „w ramach działań mających na celu udaremnienie procederu związanego z wjazdem crossów i quadów do lasów zlokalizowanych w obrębie miejscowości Sobolów, podjęto szereg policyjnych działań i czynności”.

Do ich realizacji zaangażowani zostali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni, którzy prowadzą w tym miejscu regularne kontrole drogowe oraz dzielnicowi z Posterunku Policji w Trzcianie, dla których kontrola wskazanego terenu należy do działań priorytetowych wykonywanych podczas służby. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Prewencji reagują na popełniane wykroczenia, sprawdzają stan techniczny pojazdów, poziom generowanego przez nie hałasu, uprawnienia kierujących oraz stan ich trzeźwości poinformował sierż. szt. Daniel Bułatowicz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Bochni.

W planach są kolejne kontrole.

W najbliższym okresie, w dalszym ciągu prowadzone będą regularne, policyjne działania wskazanego terenu, które zostały przekazane do realizacji jako zadania stałe i których celem będzie wyeliminowanie wykroczeń w tym miejscu. Na osoby popełniające wszelkiego rodzaju naruszenia nakładane będą represje adekwatne do górnej granicy grzywny ujawnionych wykroczeń – przekazał Daniel Bułatowicz.

Zobacz też: Mieszkańcy Sobolowa interweniują ws. rozjeżdżania lasów przez quady i motocykle

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia