R e k l a m a

Bochnia. Nowe parkingi przy dworcu PKP tylko dla pasażerów? A co z kibicami?

-

Wśród uchwał przygotowanych na najbliższą sesję Rady Miasta Bochnia jest projekt uchwały wprowadzający regulamin korzystania z nowych parkingów przy dworcu kolejowym w Bochni. Parkingi działające w systemie Park & Ride (parkuj i jedź) mają być przeznaczone wyłącznie dla osób korzystających z komunikacji zbiorowej kolejowej lub autobusowej, które powinny zachować bilet, by nie narazić się na 50 zł mandatu.

160 miejsc na 5 parkingach

Obecnie przy dworcu kolejowym w Bochni trwają prace przy budowie węzła przesiadkowego. Jego częścią będzie m.in. ok. 160 miejsc parkingowych na pięciu parkingach:

  • parking nr 1 (na zachód od dworca): 90 (w tym 3 dla niepełnosprawnych);
  • parking nr 2 (miejsce przy ul. Poniatowskiego na południowy-zachód od dworca: 7 (i 5 dla taksówek);
  • parking nr 3 (naprzeciwko dworca): 17 (w tym 2 dla niepełnosprawnych);
  • parking nr 4 (na wschód od dworca): 36 (w tym 2 dla niepełnosprawnych);
  • parking nr 5 (w miejscu wyburzonego budynku MPEC-u): 10 (w tym 1 dla niepełnosprawnych).

Regulamin korzystania z parkingów

Na sierpniową sesję Rady Miasta Bochnia przygotowano projekt uchwały wprowadzający regulamin na tych pięciu parkingach. Urzędnicy proponują m.in. następujące zapisy:

  • parkingi przeznaczone są wyłącznie dla osób korzystających z komunikacji zbiorowej kolejowej lub autobusowej (w tym bus) – w przeciwnym razie będzie nałożony mandat w wysokości 50 zł;
  • użytkownik parkingu powinien zatrzymać bilet komunikacji zbiorowej do ewentualnej kontroli (bilet ważny w dniu korzystania z parkingu);
  • parkingi są bezpłatne, niestrzeżone, monitorowane i wyposażone w system ewidencji parkujących pojazdów;
  • parkingi są czynne 7 dni w tygodniu, całodobowo.

Co z mieszkańcami i kibicami?

W regulaminie nie ma żadnej wzmianki dotyczącej możliwości korzystania z parkingów np. przez mieszkańców pobliskiego osiedla (co w porach nocnych nie kolidowałoby z ogólnym celem parkingu), czy kibiców udających się do Hali Widowiskowo-Sportowej (tak był wykorzystywany w weekendy chociażby plac naprzeciwko dworca).

Projekt uchwały, zanim trafi pod obrady rady miasta, będzie jeszcze dyskutowany na komisjach problemowych, które odbędą się w najbliższych dniach.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc