Pijany 35-latek jechał na hulajnodze. Policja wlepiła mu wysoki mandat

-

Bocheńscy policjanci przeprowadzili lokalne działania, skierowane na bezpieczeństwo wśród rowerzystów. Mundurowi prowadzili kontrole m.in. stanu technicznego tych pojazdów oraz stanu trzeźwości ich użytkowników. Podczas działań ujawnili nietrzeźwego kierującego hulajnogą elektryczną. Mężczyzna został ukarany wysokim mandatem.

Akcję przeprowadzono w czwartek (24 sierpnia). Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni sprawdzali stan techniczny i wyposażenie rowerów, kontrolowali trzeźwość rowerzystów oraz przestrzeganie przez nich przepisów prawa drogowego.

Skontrolowano 21 pojazdów – w żadnym przypadków, nie ujawniając nieprawidłowego stanu technicznego.

Około godziny 11:00 w Kopalinach policjanci trafili za to na kierującego hulajnogą elektryczną mężczyznę. 35-letni mieszkaniec Krakowa został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie. Jego wynik wskazał prawie 1 promil.

Funkcjonariusze nałożyli na niego mandat w wysokości 2500 złotych


Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni w sposób cykliczny prowadzą działania mające zapewnić bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego w powiecie bocheńskim. Do tej grupy użytkowników dróg należą rowerzyści, którzy podczas potencjalnego zdarzenia drogowego są szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo. Apelujemy zatem o przestrzeganie podstawowych przepisów obowiązujących tę grupę na drodze. Pamiętajmy również, że rower musi był sprawny technicznie i posiadać odpowiednie wyposażenie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, rower powinien być wyposażony w:

1) z przodu – co najmniej jedno światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej;
2) z tyłu – co najmniej jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt oraz co najmniej jedno światło pozycyjne barwy czerwonej;
3) co najmniej jeden skutecznie działający hamulec;
4) dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku.

Osoby w wieku między 10 a 18 rokiem życia, aby jeździć na rowerze po drodze publicznej, muszą mieć do tego uprawnienia – czyli kartę rowerową. Nastolatkowie mogą także jeździć na rowerze korzystając z prawa jazdy kategorii AM, B1 lub T.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

wrzesień, 2023