R e k l a m a

III Bieg Pamięci w Brzesku – ZAPISY

-

W sobotę 2 września odbędzie się III Bieg Pamięci Ofiar Bombardowania Węzła Kolejowego w Brzesku – Słotwinie, który ma na celu upamiętnienie nalotu na pociąg ewakuacyjny z ludnością cywilną z 5 września 1939 roku przy stacji kolejowej Brzesko – Słotwina. Od lat organizowane są uroczystości mające na celu zachowanie tych tragicznych wydarzeń w pamięci żyjących. 

Od roku 2021 w pierwszą sobotę września Stowarzyszenie Be Active przy wsparciu Brzeskiego Klubu Biegacza „Czarna Perła” oraz uczniów i nauczycieli brzeskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika organizuje z kolei Bieg Pamięci. Organizatorzy zapowiadają, że w III edycja przyciągnie ponad 300 biegaczy z Małopolski oraz południowej Polski. 

Więcej o tragicznym w skutkach nalocie:

https://www.youtube.com/watch?v=iVkPeNVRJV0

Lista startowa zamyka się 28.08 po godzinie 23.00. Link do zapisów znajduje się tutaj: 
https://dostartu.pl/iii-bieg-pamieci-ofiar-bombardowania-wez-a-kolejowego-w-brzesku-s-otwinie-v9369?fbclid=IwAR3W9RDEnlfDe2ySRgs_cP9JnDigTphRsds1nMN8oCuaPpPwrUrpBrMFjjw

Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/700119622125685

Partnerami wydarzenia są: 

Fundacja PZU, Lasy Państwowe, Lakiernia Proszkowa PRO COLOR, PROSTER, GRANIT, Brzeski Klub Biegacza „Czarna Perła”, GBS Solutions. 

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego oraz Powiatu Brzeskiego.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc