R e k l a m a

MOSiR Bochnia na Champion Judo Camp w Cetniewie

-

W drugiej połowie sierpnia judocy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni w ramach przygotowań do nadchodzącego sezonu przebywali nad Bałtykiem na zgrupowaniu, obozie i zawodach.

Starsi judocy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bochni pod opieką trenera Grzegorza Maja uczestniczyli w zgrupowaniu kadry województwa małopolskiego w Cetniewie. Młodsi bochnianie pod opieką trenera Wojciecha Tworzydły przebywali na obozie w Chłapowie. Obydwie grupy od 21 do 28 sierpnia uczestniczyły w Summer Champion Judo Camp w Cetniewie.

Na zgrupowaniu w Cetniewie wśród starszych judoków przebywali juniorzy i młodzicy bocheńskiej sekcji judo.

Wśród juniorów trenowali i walczyli: Filip Alfawicki, Michał Budzyn, Antoni Juszczyk, Maciej Kumor, Bartosz Król, Szymon Mazurkiewicz, Grzegorz Mierzwiński, Julia Rybka, Samuel Stawiarz, Piotr Tobiasz i Justyna Wojcieszek.

Grupę młodzików stanowili: Norbert Alfawicki, Marek Rębilas, Lena Skałuba, Weronika Skałuba, Błażej Zych, Oliwia Ulas.

W grupie młodszych judoków na obozie w Chłąpowie byli: Katarzyna Alfawicka, Jan Genibor, Wojciech Genibor, Marcin Gulhan, Igor Grudzień, Jakub Grudzień, Antoni Jesionka, Wojciech Kluz, Paulina Kicka, Konrad Krzywda, Antonina Kumor, Karol Kurtyka, Mariusz Maj, Michał Międzik, Tomasz Międzik, Leon Owsiak, Szymon Romański, Maja Tworzydło, Jagoda Ulas, Zuzanna Wilczyńska.

Judocy MOSiR Bochnia znaleźli się pośród 43 klubów judo/reprezentacji – uczestników tegorocznej edycji Summer Champion Judo Camp w Cetniewie. Na tatami oprócz Polaków znaleźli się: Algierczycy, Litwini, Niemcy, Estończycy, Czesi, Anglicy, Ukraińcy i Włosi.

Gwiazdą Campu, na którym mieli przyjemność przebywać bocheńscy judocy był Richard Trautmann – niemiecki judoka, brązowy medalista olimpijski z 1992 roku w Barcelonie oraz z 1996 roku w Atlancie.

Jak podaje organizator Campu: – Przez ostatnie kilka dni w Cetniewie na macie trenowało blisko 700 zawodników i zawodniczek, wśród nich liczna grupa judoków z zagranicy m.in. Driss Messaoud – algierski zawodnik, mistrz Afryki oraz złoty medalista Igrzysk Śródziemnomorskich z 2022 roku, uczestnik mistrzostw świata w judo (2022-2023).

Podczas campu adepci judo, pod okiem Richarda Trautmanna, Anety Szczepańskiej, Pawła Nastuli, uczestniczyli w 20 treningach technicznych i randorii. Mieli również okazję do integracji podczas wieczornych aktywności dodatkowych oraz wspólnie spędzonego ogniska.

Na macie w COS OPO Cetniewo w zajęciach jako sensei uczestniczył również Hiromi Tomita. Człowiek legenda, zasłużony dla światowego i polskiego judo. Jeden z ojców sukcesu polskiej kadry w rywalizacji na arenie międzynarodowej. Dla Hiromi Tomity zawsze najważniejszy jest ciężki trening. Swych zawodników uczy, że nie można zwątpić w swoje umiejętności, ale wszystko musi być poparte ogromną pracą treningową.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc