R e k l a m a

Koniec tegorocznego cyklu „Muzyczna Altana”. Podsumowanie 10 koncertów

-

W niedzielę odbył się ostatni tegoroczny koncert z cyklu „Muzyczna Altana”. Podczas 10 koncertów słuchaczom zaprezentowało się 7 składów muzycznych, w tym 5 orkiestr dętych z naszego regionu.

Mam przyjemność już kolejny rok kierować realizacją projektu „Muzycznej Altany”. W imieniu Zarządu Stowarzyszenia pragnę wyrazić serdeczne podziękowania wszystkim zaangażowanym w organizację i udział w koncertach: wolontariuszom, muzykom, fotografom, firmom i instytucjom. Dziękuję Pani Dyrektor MDK w Bochni i Centrum Informacji Turystycznej za użyczenie krzeseł, Pizzerii Corleone za użyczenie źródła prądu elektrycznego. Szczególnie dziękuję Miastu i Burmistrzowi za zaufanie i powierzenie realizacji projektu – przekazał Jakub Sitko, prezes zarządu Stowarzyszenie Górnicze „Sutoris” im. Antoniego Langera.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, zaproszono do udziału inne orkiestry i zespoły. – Co prawda, muzykowanie w altanie to część tradycji Orkiestry Salinarnej, to jednak takie rozwiązanie, jest atrakcyjne zarówno dla słuchaczy jak i dla zespołów, które otrzymują szansę by się pokazać. Pozwala to też na zaprezentowane szerszego repertuaru muzycznego – zwraca uwagę Jakub Sitko.

Mam nadzieję, że i w tym roku podołaliśmy, a słuchacze kończą wakacje zadowoleni z naszego działania. Oby i przyszłe lata pozwoliły na realizację takich wydarzeń. Drogi Czytelniku – napisz komentarz, uwagę, spostrzeżenie, sugestię lub… może nawet pochwałę. A być może przyczyni się to do wzbogacenia kolejnych edycji „Muzycznej Altany” o nowe pomysły – zachęca Jakub Sitko.

Całe wydarzenie realizowane było pod kierunkiem Stowarzyszenia Górniczego „Sutoris” im. Antoniego Langera jako zadanie publiczne współfinansowane przez Gminę Miasto Bochnia.

PODOBNE ARTYKUŁY

Artykuły promocyjne

Ogłoszenia

Bieżący miesiąc